پلیس مالزی، در فرودگاه و مرزهای مالزی تدابیر شدیدی به کار بسته و راه های نفوذ غیرقانونی به مالزی را نیز تحت نظر گرفته است.

به گزارش خبرگزاری مسلم پرس به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، "احمد زاهد حمیدی" معاون نخست وزیر مالزی، روز سه شنبه اعلام کرد با توجه به حملۀ گستردۀ نیروهای عراقی برای بازپس گیری شهر موصل از چنگ داعش در عراق، تدابیری اتخاذ کردیم تا از بازگشت داعشی های مالزیایی به کشورمان جلوگیری کنیم.

احمد زاهد در کنفرانسی مطبوعاتی خاطر نشان کرد: پلیس مالزی، در فرودگاه و مرزهای مالزی تدابیر شدیدی به کار بسته و راه های نفوذ غیرقانونی به مالزی را نیز تحت نظر گرفته است.

به نوشتۀ خبرگزاری فرانسه، احمد زاهد تاکید کرد که مالزی، در همین راستا، با سازمان های اطلاعات بین المللی در ارتباط است و اسامی مظنونانی که گمان می رود با داعش در ارتباط باشند را در اختیار دارد.

احمد زاهد، شمار مالزیایی هایی را که به داعش پیوسته اند اعلام نکرد، اما بر اساس آماری که پلیس این کشور در ماه گذشته اعلام کرده بود، از سال 2013 تاکنون، دستکم 90 مالزیایی به داعش پیوسته اند.

معاون نخست وزیر مالزی تاکید کرد که داعشی های مالزیایی، هنگام بازگشت به کشور بازداشت می شوند، و برای تغییر افکارشان تلاش خواهد شد.

 #عملیات_آزادسازی_موصل از بامداد دیروز (دوشنبه) با فرمان حیدرالعبادی نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق آغاز شده است، و تاکنون چندین روستای اطراف این استان، از چنگ داعش آزاد شده اند.