یگانی از ارتش سوریه و نیروهای طرفدار دولت 29 تروریست را در مناطق مجبل، بریج و شهرک مسکونی ابراهیم هنانو در حلب به هلاکت رساندند.

به گزارش خبرگزاری مسلم پرس به نقل از پرس تی وی فارسی، در عملیات نیروهای ارتش سوریه در نقاط مختلف این کشور ده‌ها تروریست کشته و زخمی شده‌اند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) یکشنبه گزارش داد یگانی از ارتش سوریه و نیروهای طرفدار دولت 29 تروریست را در مناطق مجبل، بریج و شهرک مسکونی ابراهیم هنانو در حلب به هلاکت رساندند.

به گزارش سانا، در این درگیری‌ها بیش از 37 تروریست نیز زخمی شده‌اند.

این خبرگزاری افزود نیروهای دولتی و گروه‌های تروریستی همچنین در مناطق کرم، طراب و شیخ سعید در استان حلب درگیر شده‌اند.

طی درگیری‌ها در منطقۀ طراب، عمر الشیخ - معروف به ابوعوش یکی از فرماندهان جنبش نورالدین زنکی کشته شد.

حضور نیروی دولتی سوریه در اطراف دمشق

در همین حال، پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش سوریه اعلام کرد نیروهای دولتی کنترل تپه عبادی و گورستان معردس در حومۀ شمالی استان حماه را در اختیار گرفته‌اند.

رسانه‌های وابسته به تروریست‌ها نیز از هلاکت ابو عمر، فرمانده گروه احرار الشام و برادرش ابوقاسم الصامت، فعال رسانه‌ای این گروه در حرمون، در حومۀ دمشق خبر داده‌اند.

گروه‌های تروریستی با حمله‌های خمپاره‌ای، محلۀ سیدعلی را در شهر حلب هدف قرار داده‌اند؛ در این حمله دو زن کشته و 16 نفر زن زخمی شدند.

شهر حلب که زمانی قطب صنعتی سوریه محسوب می‌شد اکنون به عرصۀ جنگی شدید میان نیروهای دولتی و گروه‌های تروریستی تبدیل شده است؛ این شهر از سال 2012 (1391) به دو بخش غربی و شرقی تقسیم شده است. بخش غربی حلب تحت کنترل سربازان سوری و بخش شرقی آن در تصرف گروه‌های تروریستی است.

عناصر گروه ارتش آزاد سوریه

سه شهروند سوری نیز در پی انفجار تلۀ انفجاری در روستای شاهین در حومه شمالی حلب، که تحت کنترل گروه موسوم به ارتش آزاد سوریه است، جان باختند.

تروریست‌های داعش نیز چندین خمپاره به روستای ابوعلایا در حومه شرقی حمص شلیک کردند؛ گزارشی دربارۀ تلفات این حمله منتشر نشده است.

در همین حال، گروه موسوم به دیده‌بان حقوق بشر سوریه – که به گروه‌های مخالف دولت دمشق نزدیک است – اعلام کرد معارضان تحت حمایت آنکارا با پشتیبانی جت‌ها و توپخانه‌های ارتش ترکیه، داعش را از شهر دابق واقع در حدود 10 کیلومتری مرز ترکیه بیرون رانده‌اند.