پس از اینکه در کانتون تیچینو سوییس پوشش نقاب برای زنان برابر با 10 هزار دلار جریمه اعلام شد، فعالان جامعه ی مسلمانان به شفاف سازی و رفتار قانونی در مقابل آن برخواستند.

به گزارش مسلم پرس، به نقل از اسپاتنیک، «رشید نکاز» فعال حقوق مسلمانان در سوییس به کمک فعالان و تجار در پاریس موفق به جمع آوری 1 میلیون دلار شده است تا به زنان مسلمان کمک کند جریمه ی خود را پرداخت کنند.

نکاز در این باره گفت: «این قانونی نوعی اعلام جنگ برضد جامعه ی مسلمانان است. من نمی توانم این را بپذیرم. برای همین من بودجه ی 1 میلیون یورو را شش سال پیش جمع آوری کردم و تمام جریمه ی زنان مسلمان که برای حجاب جریمه شده بودند را پرداخت کردم.»

این درحالی است که در سوییس در سال 2013 بیش از 65 درصد از مردم در همه پرسی به ممنوع شدن نقاب رای مثبت دادند. نکاز در پاسخ به این سوال که چه چیزی می تواند پشت این تصمیم باشد گفت: «فکر می کنم نوعی ترس از اسلام در اروپا وجود دارد. رسانه ها هر روز تصاویری از داعش پخش می کنند که مردم را از اسلام و جامعه ی اسلامی می ترساند.»

به گفته ی وی ممکن است در آینده شرایط پیچیده تر هم بشود. وی قصد دارد کمپینی با نام «جنگ قانونی بر ضد زنان مسلمان در اروپا» به راه بیاندازد. وی می گوید: «مهم است که به اروپاییان نشان دهیم بیشتر زمان مسلمان صلح طلب هستند و به قانون پایبندند.»

این درحالی است که تحقیقات جدید نشان می دهد اکثر مردم اروپا از مهاجرت مسلمانان به اروپا ابزار نگرانی می کنند و خطر حملات تروریستی را برای کشور بسیار بالا می بینند.