سه مرد ناشناس مسلح به یک پزشک مسلمان در شهر هیوستون در ایالت تگزاسِ امریکا حمله کرده و وی را زخمی کردند.

به گزارش مسلم پرس، این حمله یکشنبه و یک روز پس از آن روی داد که یک مرد مسلمان دیگر در مقابل مرکز اسلامی فلوریدا مورد ضرب و جرح قرار گرفت.

بنابر گزارش‌ها این چشم پزشکِ حدوداً 30 ساله، که ارسلان تجمل نام دارد، برای ادای نماز صبح به مسجد می‌رفت که مورد حملۀ این افراد قرار گرفت و به ضرب گلوله مجروح شد.
 
به گفتۀ مصطفی کارول، مدیر شورای روابط اسلامی-امریکایی در هیوستون، ارسلان در حال حاضر در بیمارستان تحت عمل جراحی قرار دارد و پیش‌بینی می‌شود از این حادثه جان سالم به در ببرد.
 
کارول افزود این پزشک حدود ساعت 5:30 صبح پس از آنکه خودروی خود را پارک کرد و برای ادای نماز صبح به سمت مسجد مدرسۀ اسلامی می‌رفت دوبار مورد اصابت گلوله از سوی افراد ناشناس قرار گرفت. این سه نفر پس از حمله به وی گریختند.
 
وی در ادامه گفت: «به گفتۀ پلیس این اقدام تلاشی برای یک سرقت مسلحانه بوده است. ما منتظریم تا نتیجۀ تحقیقات روشن شود.»
 
اما کارول گفت: «این اتفاق عجیبی است چرا که مسجد در محلۀ فقیری قرار دارد. همچنین افراد مسلح، نقابدار بودند که می‌تواند نشان‌دهندۀ مسائل مختلفی باشد.»
 
پلیس هیوستون هنوز نتیجۀ تحقیقات خود را اعلام نکرده است.
 
فعالیت‌های اسلام‌هراسانه در سراسر امریکا از سوی سیاستمداران و سازمان‌های سیاسی جناح راست به شدت افزایش یافته است.
 
شنبه (12 تیر) نیز یک فرد مهاجم، مردی مسلمان را مقابل مرکز اسلامی فلوریدا مورد ضرب و جرح قرار داد که از ناحیه سر و دندان آسیب دید.
 
بنابر بیانیه شورای روابط اسلامی- امریکایی، کامیونی سفید رنگ در ساعت 4:15 بامداد به وقت محلی روز شنبه (12 تیر) در مقابل این مسجد متوقف کرده و مردی از آن پیاده شد که با لحنی پرخاشگرانه فریاد می زد : «شما مسلمانان باید به کشورتان بازگردید.»
 
دفتر کلانتری سنت لوئیس اعلام کرد فرد مهاجم، تیلور آنتونی مازانتی نام داشته و 25 ساله است. وی در جریان این حمله بازداشت شده است.
 
حملات اخیر به مسلمانان در حالی روی می‌دهند که در تاریخ 23 خرداد در مرگبارترین حملۀ مسلحانۀ تاریخ امریکا، فرد مسلح که عمر متین نام داشت و به گفتۀ رسانه‌های امریکایی تبعۀ افغانستان و ساکن فلوریدا بود، با حمله به یک باشگاه شبانه در اورلاندو، 49 نفر را کشت و ده‌ها تن را مجروح کرد.