پلیس اسرائیل اعلام کرد تا پایان ماه رمضان غیرمسلمانان اجازه ی ورود به مسجد الاقصی را ندارند.

به گزارش مسلم پرس، به نقل از الجزیره، پس از دو روز درگیری شدید بین نیروهای اسرائیلی و مسلمانان در مسجد الاقصی در فلسطین اشغالی، مسئولان اسرائیلی ورود غیرمسلمانان و یهودیان به این مسجد را بطور موقت ممنوع اعلام کردند.

ممنوعیت ورود برای غیرمسلمانان تا هفته ی آینده یعنی تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت.

درگیری بین نیروهای اسرائیلی و مسلمانان از آغاز ماه مبارک رمضان هرروز ادامه داشته است اما عملیات های جدید نیروهای رژیم صهیونیستی این درگیری ها شدید تر شده است.

حلال احمر فلسطین روز گذشته اعلام کرد در هفته ی گذشته هفت فلسطینی زخمی شده و برای درمان به بیمارستان منتقل شده اند. استفاده ی نیروهای اسرائیلی از گاز اشک آور و گلوله های پلاستیکی عامل اصلی زخمی شدن مسلمانان فلسطینی اعلام شده است.

مسئولان فلسطینی می گویند مشکل از آنجایی شروع شد که نیروهای اسرائیلی در طی 10 روز آخر ماه رمضان به یهودیان و غیرمسلمانان اجازه ی ورود به این مکان مقدس را داده اند. این درحالی است که از گذشته و حتی در سالهای پیش سنت چنین نبوده است. این مسجد سومین مکان مقدس مسلمانان محسوب می شود و درطی ماه مبارک رمضان فقط ملسمانان حق ورود به مسجد را داشته اند.

در این دوره جمعیت زیادی از مسلمانان در این مسجد رفت و آمد دارند. مسجد الاقصی از سال 1967 به تصرف رژیم صهیونیستی درآمده است. از آن زمان مسلمانان و یهودیان هردو حق ورود به این مسجد را دارند اما نمی توانند در آنجا نماز یا دعا بخوانند.