به گزارش نظامیان سوریه 900 شهروند کرد از شمال این کشور در سه هفته ی اخیر توسط داعش ربوده شده اند.

به گزارش مسلم پرس، به نقل از راشاتودی، سخنگوی نیروهای دموکرات حامی آمریکا در سوریه اعلام کرد در سه هفته ی گذشته شبه نظامیان داعش بیش از 900 شهروند کرد را در شمال حلب ربوده اند و آنها را مجبور به کندن سنگر و تونل برای عملیات نظامی جدید خود کرده اند.

سخنگوی نیروهای دموکرات سوریه در این باره به خبرنگاران گفت: «هروقت داعش شکست می خورد به شهروندان عادی حمله می کند.»

این درحالی است که بیش از 450 شبه نظامی داعش در طی درگیری های «منجیب» در 17 خرداد ماه  کشته شده اند. همچنین 89 نفر از نیروهای دموکرات که توسط نیروی هوایی آمریکا حمایت می شدند نیز در این درگیری ها کشته شده اند.

این منطقه در شمال حلب که به کردستان سوریه معروف است هم‌اکنون تحت سیستم سیاسی خودمدیریتی دموکراتیک غرب کردستان در آمده و به سه واحد سیاسی با نام‌های کانتون جزیره، کانتون کوبانی و کانتون عفرین تقسیم شده‌است. شمار زیادی از کردهای سوریه نیز در شهرهای بزرگ، مانند حلب و دمشق زندگی می‌کنند.

گروهک تروریستی داعش از ژوئیه 2014 به سوریه حمله کرد، تا خرداد سال ۱۳۹۴ بیش از نیمی از مساحت سوریه در تصرف دولت اسلامی بود. متصرفات داعش عمدتاً در قسمت‌های بیابانی غرب کشور است.  رُقه بزرگترین شهر سوریه است که در کنترل داعش قرار دارد و پایتخت خلافت اسلامی داعش نامیده شده است.