گزارش جدید موسسه ی روابط مسلمانان آمریکا هزینه های کلان برای مبارزه با اسلام و دامن زدن به اسلام هراسی را افشا کرد.

به گزارش مسلم پرس، طبق گزارش منتشر شده توسط کنسول روابط اسلامی آمریکایی ها (CAIR) و مرکز نژاد و جنسیت دانشگاه کالیفرنیا در دوره ی بین سال های 2008 تا 2013 در ایالات متحده حدود 206 میلیون دلار خرج سازمان های ضد اسلامی شده است.

این گزارش نام 33 سازمان اسلام هراسی را به عنوان هسته ی این گروه ها با درآمد بیش از 205 میلیون و 838 هزار و 77 دلار با عنوان «تعصب و تنفر در برابر اسلام و مسلمانان» منتشر کرده است.

این گزارش همچنین اسنادی از فاکتورهای ضد اسلامی در 10 ایالت مختلف افشا کرده که در بین آنها 81 فاکتور مربوط به سال های 2013 تا2015 بوده است که تقریبا همه ی آنها مربوط به حزب جمهوری خواه بوده است. در سال 2015، این گزارش 78 حادثه ی ثبت شده بر ضد مسلمانان یافته که نسبت به 22 مورد در سال 2013 رشد چشم گیری داشته است.

در این گزارش مربوط به دو ماهی است که آن حمله به پاریس و کالیفرنیا اتفاق افتاد و آمده که: «در نوامبر و دسامبر 2015، 17 حادثه مربوط به مساجد گزارش شده که تقریبا برابر کل گزارشات دو سال قبل بوده است.»

از سویی دیگر این گزارش از پدیده های جدید اسلام هراسی در آمریکا صحبت می کند که به نام «تجارت بدون مسلمانان» و «تظاهرات مسلحانه ضد اسلام» شناخته می شوند. اسنادی از تظاهرات های مختلف وجود دارد که افراد مسلح در آن حضور داشته اند. همچنین از سال 2014 برخی از تجارت ها در ایالت های مختلف در آمریکا خود را «بدون مسلمان» اعلام کرده و دست به عملیات های تبعیض دینی زده اند.

«کوری سیلر»، رئیس دپارتمان نظارت و جنگ اسلام هراسی و یکی از نویسنده های این گزارش می گوید: «انتخابات ریاست جمهوری 2016 اسلام هراسی را دامن زده و منجر به رفتارهای غیر قانونی نسبت به مسلمانان شده است.»

«دکتر حاتم بازیان»، مسئول بخش تحقیقات دانشگاه برکلی نیز تصریح کرد: «این گزارش اسناد لازم برای جوامع مختلف در کشور را برای استفاده ی مناسب مرتبط با قانون فراهم خواهد کرد.»

وی در ادامه گفت: «تحصیلات و تحقیقات کاربردی بهترین روش برای افزایش عدالت و تغییر جامعه است که این گزارش گاهی به این جهت برداشته است.»