به گزارش ارتش نیجریه این کشور به کمک چند کشور همسایه خود عملیات مشترکی برای مبارزه با بوکوحرام آغاز کرده است.

به گزارش مسلم پرس، به نقل از راشاتودی، به گزارش منابع نظامی نیروهای نظامی از چند کشور آفریقایی دست به عملیاتی مشترک برای مقابله با بوکوحرام  در امتداد مرز «نیجر و نیجریه» زده اند.

به گفته ی «عبدل سیدیکو اسا»، فرمانده ی نظامی نیجریه سربازانی از کشورهای نیجر، نیجریه و چد در این عملیات شرکت کرده اند.

این درحالی است که بوکوحرام در آفریقا عجیب ترین گروهک تروریستی جهان شناخته می شود. آدم رباهای عجیب و غریب. این، شاید بهترین توصیف برای گروهی باشد که خبر آدم ربایی هایشان، حالا در دنیا پیچیده و رسما اعلام کرده اند که بیش از 300 دختر نوجوان نیجریه ای را در کمتر از یک ماه گذشته، ربوده اند و آنها را فروخته اند. اعضای گروهک «بوکوحرام»، این روزها بیش از پیش در دنیا معروف شده اند. نه فقط به خاطر این آدم ربایی گسترده، بلکه به خاطر اعتقادات و قوانین  عجیب و غریب‌شان.

در روزهای اخیر اخباری مبنی بر ربایش شبانه 8 دختر توسط افراد مسلح مظنون به عضویت در گروه تروریستی بوکو حرام در نزدیکی یکی از پایگاه‎های این گروه در شمال شرقی نیجریه منتشر شد. ربودن این هشت نفر که بین ۱۲ تا ۱۵ سال سن دارند، در پی ربوده شدن بیش از ۲۰۰ دختر دانش آموز  از مدرسه ای در روستای چیبوک در شمال شرقی ایالت بورنوی نیجریه روی داد که 25 فروردین ماه ناپدید شدند و بعد خبر آمد که گروه «بوکو حرام» آنها را ربوده است.

در یک ماه اخیر، این گروه، آدم ربایی حدود 300 دختر 16 تا 18 ساله از مدارس استان بورنو را به سیاهه جنایات خود افزوده است. دست کم 223 نفر از این دختران هنوز گرفتارند و در ویدئویی که روز دوشنبه منتشر شد، ابوبکر شاکو -رهبر گروه- اعلام کرد که آنها را خواهد فروخت.