درحالی که سالانه مسلمانان 142 میلیارد دلار هزینه سفر می کنند، برای اولین بار برنامه ای برای بررسی و انتخاب بهترین مقصد اسلامی راه اندازی شد.

به گزارش مسلم پرس، به نقل از گالف نیوز، در اولین دوره از جایزه ی بهترین مکان ترویستی برای مسلمانان داوران به دوبی رای دادند.

«استاندارد سلام»، یک برنامه ی آنلاین هتل ها مخصوص مسافران اسلامی، عمارات را برای جو اسلامی صمیمی، غذاهای حلال، امکانات نماز، تجربیات فرهنگی و استراحتی مورد توجه همه ی ملت ها پیشنهاد می کند.

همچنین به زنجیره هتل ها و فرودگاه ها نیز توجه شده است. سه خط هوایی دیگر در آسیا، شانگی در سنگاپور، فرودگاه بین المللی کولالامپور در مالزی و فرودگاه بین المللی کانسای در ژاپن در کنار چند زنجیره هتل نیز مورد ستایش قرار گرفته اند.

همچنین نمایشگاه سفر و صنعت حلال که سال گذشته در مرکز نمایشگاهی «ابوظبی» برگزار شد به عنوان بهترین رویداد اسلامی انتخاب شد.

این برنامه قصد دارد تاثیر روزافزون تروریست های مسلمان را شناسایی کند. به گفته ی فائض فضل الله، موسس سایت «استاندارد سلام» مسلمانان در سال 2014 بیش از 142 میلیارد دلار برای توریسم هزینه کرده اند که این میزان تا 2020 به 233 میلیارد دلار می رسد که 25 درصد از کل درآمد توریسم جهان خواهد بود.

معیارهای انتخاب بهترین مقصد فراهم بودن خدمات اسلامی و ارتقا صنعت حلال بطور محلی و بین المللی بوده است.

فائض فضل الله در اینباره می گوید: «تمام برنده های ما به عنوان نوآوران بازار توریسم حلال هستند که خدمات و محصولات وابسته به مسافرت مسلمانان را ارائه می کنند و منجر به ارتقا  بخش های مختلف صنعت توریسم می شوند. در استاندارد سلام ما این تلاش ها را ستایش می کنیم تا به مسافران حس در خانه بودن را بدهیم.»

داوران این برنامه خود در صنعت حلال و توریسم فعال هستند و جایگاه جهانی توریست های مسلمانان را در نظر دارند.