کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا در سخنرانی آخر خود از سه برابر شدن میزان جرایم برضد مسلمانان در آمریکا خبر داد.

به گزارش مسلم پرس، یه نقل از پالیتیفکت، هیلاری کلینگتون، کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا، در سخنرانی خود درمورد حمله تروریستی به اورلاندو در ایالت فلوریدای آمریکا خواستار جدیت بیشتر در مبارزه با تروریسم شد اما در مورد دشمن پنداشتن اکثر مسلمانان هشدار داد.

وی در این مورد گفت: «اینکه جرایم مربوط به نفرت دربرابر مسلمانان پس از واقعه ی پاریس و سن برناردینو سه برابر شده است اتفاقی نیست.»

اما آیا این آمار هیلاری در مورد سه برابر شدن اسلام هراسی درست است؟

طبق آمار منتشر شده توسط موسسه ی بررسی های افراطی گری و نفرت در دانشگاه سن برناردینو این فرضیه صحیح است و هیلاری نیز اعلام کرده گزارش این موسسه منبع این خبر او بوده است.

جرایم مربوط به نفرت در قانون آمریکا به جرایمی اطلاق می شود که بطور کلی یا جزئی فرد مجرم انگیزه ی طرفدارانه ای نسبت به فرد قربانی داشت است.

پلیس آمریکا در 45 ایالت خود اطلاعات در این مورد را جمع آوری می کند که این آمار شامل ایالت هایی نیز می شود که جرایم مربوط به تنفر در آنها قانونی نیست. در گزارش دادگاه های محلی در آمریکا در سال 2012 مشخص شد که هرساله حدود 293 هزار و 800 جرم مربوط به نفرت در آمریکا اتفاق می افتد که 60 درصد از آنها گزارش می شود.

این درحالی است که پس از واقعه ی 11 سپتامبر و پاریس در سال گذشته این میزان رشد چشم گیری داشته و تنها در دوره ی یک ماه پس از واقعه پاریس 37 مورد گزارش جرایم مربوط به نفرت وجود داشته است.

موسسه ی بررسی های افراطی گری و نفرت اعلام کرده میزان این نوع جرایم در بین سال های 2010 تا 2014 رشد 2.94 درصدی داشته که نزدیک به آمار ارائه شده توسط هیلاری کلینگتون است.

این درحالی است که کارشناسان بر این باور اند که پس از یک دوره اوج این میزان کاهش خواهد یافت و به میزان طبیعی خود بازخواهد گشت.