محمد بن سلمان برای مذاکره با رییس جمهور آمریکا و دبیر سازمان ملل روز دوشنبه به واشنگتن سفر کرد.

به گزارش مسلم پرس، به نقل از رویترز، به گزارش رسانه های عربستان، محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان، روز دوشنبه برای ملاقات با اوباما، رییس جمهور آمریکا، و بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل، وارد آمریکا شد.

بن سلمان که درحال حاضر وزیر جنگ عربستان است برای مذاکره در مورد جنگ در سوریه و روابط این کشور با ایران به آمریکا و سازمان ملل سفر کرده است.

وی همچنین برای مذاکره درمورد قیمت نفت به این کشور رفته و قصد دارد در چند روز آینده در کالیفرنیا با مدیران شرکت های نفتی آمریکا ملاقات داشته باشد.

این درحالی است که دادگاه سلطنتی عربستان اعلام کرده این کشور قصد مذاکره با آمریکا برای بهبود روابط دو کشور را دارد.

عربستان سعودی به عنوان یکی از بزرگترین حامیان شورشیان در سوریه در تلاش از بشاراسد را از قدرت خلع کند و در این راه از آمریکا نیز کمک گرفته است. این کشور ایران را به مداخله در جهان عرب محکوم می کند درحالی که مقامات ایرانی این موضوع را انکار می کنند.

این درحالی است که خود عربستان به کشتن زنان و کودکان در یمن محکوم است و سازمان ملل نیز فشارهای خود را بر این کشور با ایجاد تحریم بر افراد مختلف افزایش داده است. بن سلمان روز گذشته قرار بوده با بان کی مون ملاقات داشته باشد اما هنوز اخبار بیشتری در این مورد منتشر نشده است. از سویی دیگر در آخرین نشست سازمان ملل این سازمان برخی تحریم های خود بر ضد عربستان را با تهدید عربستان مبنی بر حذف کمک های مالی این کشور برای برنامه های دیپلماتیک، کاهش داد.

طبق گزارشات بن سلمان قرار است امروز با اوباما و وزیر خارجه ی آمریکا، جان کری، ملاقات داشته باشد.