درپی حمله ی تروریستی در شهر اورلاندو در آمریکا، که منجر به کشته شدن 50 نفر شد، دونالد ترامپ، درخواست ممنوعیت مهاجرت مسلمانان به کشور را دوباره مطرح کرد.

به گزارش مسلم پرس، به نقل از بیزینس اینسایدر، کاندیدای جمهوری خواه آمریکایی، دونالد ترامپ، با انتقاد از حزب دموکرات خواستار ممنوعیت ورود مسلمان به کشور شد. این درخواست در پی حمله تروریستی به یک کاباره در شهر اورلاندو اظهار شد.

ترامپ درطی بیانیه ای از اوباما خواست از سمت خود استعفا کند زیرا از لغت «تروریست های افراطی اسلامی» استفاده نمی کند و از هیلاری کلینگتون، رغیب انتخاباتی خود، خواست از این واژه برای اشاره به این حمله تروریستی استفاده کند.

وی همچنین در مورد پذیرش مهاجر از خاورمیانه  هشدار دارد و طرح ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا را دوباره مطرح کرد.

ترامپ در توئیتر خود نوشت: «حادثه ی اورلاندو تازه شروع کار است. رهبری ما ضعیف و ناکارآمد است. من درخواست ممنوعیت دارم. ما باید جدی باشیم.»

وی در ادامه نوشت: «ما هرساله بیش از 100 هزار مهاجر از خاورمیانه می پذیریم. از زمان حادثه ی 11 سپتامبر صدها مهاجر و خانواده هایشان در تروریسم در آمریکا نقش داشته اند.

هیلاری کلینگتون می خواهد میزان پذیرش از خاورمیانه را افزایش دهد، همانطور که قبلا هزاران نفر بدون نظارت وارد کشور شدند و حالا باید تقاص آن را پس بدهیم. نباید اجازه ایجاد نسل دوم تروریست ها را بدهیم.

ما باید از آمریکایی ها با هر پیشینه و باوری در مقابل تروریسم افراطی اسلامی دفاع کنیم، این گروه هیچ جایگاهی در جامعه ما ندارند. تروریسم افراطی اسلامی از تنفر برضد زنان، همجنسگرایان، یهودیان، مسیحیان و همه آمریکایی ها حمایت می کند. من رئیس جمهور کل آمریکا خواهم بود و از همه آمریکا دفاع خواهم کرد. ما دوباره آمریکا را امن و عالی خواهیم کرد.»