دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تهران گفت امسال طلایه داران امربه معروف و نهی از منکر برای تذکر به روزه خواران با کمک نیروی انتظامی وارد عمل می شوند.

به گزارش مسلم پرس، با حلول ماه مبارک رمضان جلوه شهر به نوعی دچار تغییر می شود. اما در این میان افرادی نیز هستند که توانایی روزه گرفتن را ندارند که نباید در ملاعام اقدام به روزه خواری کنند. در این میان افرادی نیز هستند که به دلیل پایبند نبودن به آموزه های دینی اقدام به این عمل می کنند. امسال با شروع ماه رمضان گروه های طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر با ورود به اماکن عمومی به تظاهر کنندگان به روزه خواری تذکر می دهند. 

احمد روزبهانی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تهران در این رابطه گفت: سرگروههای طلایه داران که هر یک مربی در زمینه امر به معروف و نهی از منکر هستند با انگیزه بالا برنامه های ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تهران که توجیه گروه های طلایه دار جهت تذکر لسانی در مجتمع ها هست را محقق خواهند کرد.

 این افراد علاوه بر ماه مبارک رمضان که شروع اجرای این طرح است، سایر ماه های سال نیز  با هماهنگی ناجا، به مجتمع های تجاری امر به معروف و نهی از منکر ورود خواهند کرد.
ترمینال های مسافربری و آژانسها نیز شامل مکان های مورد بحث در این طرح هستند و با موارد تظاهر به روزه خواری برخورد می کنند.

وی افزود: «طبق ماده 16 قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر گزارش عملکرد ستاد باید به محضر حضرت آقا و سران قوا برسد و لازمه آن همکاری این گروه ها است.»

 طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر هر یک در محل سکونت خود به انجام ماموریت می پردازند و اقدام به تذکر لسانی به افراد می کنند.