پلیس اوکراین مردی را که قصد وارد کردن سلاح به فرانسه برای استفاده بر ضد مسلمان داشت را دستگیر کرد.

به گزارش مسلم پرس، به نقل از واشنگتن پست، با افزایش میزان مهاجرت مسلمانان به اروپا یک مرد فرانسوی درحال وارد کردن مواد منفجره دستگیر شد. پلیس می گوید وی احتمالا قصد داشته از این مواد در حمله ی به مسلمانان در یک استادیوم فوتبال استفاده کند.

پلیس اوکراین این مضنون را درحال عبور از مرز این کشور به سمت لهستان دستگیر کرده است. سازمان اطلاعات اوکراین می گوید این مرد به نشانه ی اعتراض به مهاجرت مسلمانان به اروپا و افزایش تعداد مسلمانان فرانسه قصد این کار را داشته است.

در سال گذشته بیش از 1 میلیون پناهجو از سوریه و عراق به سمت اروپا حرکت کرده اند.

مسئول امنیت اوکراین این مضنون را دچار ایدئولوژی «فرا-ملی گرایی» خواند و گفت وی قصد حمله به 15 مکان مختلف از جمله یک مسجد و چند ورزشگاه درطی جام فوتبال فرانسه را داشته است.

پلیس فرانسه ماموران امنیتی ورزشگاه ها را افزایش داده است. این رقابت ها از روز جمعه در فرانسه آغاز می شوند. این درحالی است که در ماه نوامبر نیز چندین عملیات انتحاری از جانب داعش در نزدیکی این وزشگاه ها رخ داده بود که منجر به مرگ 130 نفر شد.

به گفته ی پلیس اوکراین این مرد ماه گذشته در اوکراین دستگیر شد که روز دوشنبه (دیروز) خبر آن منتشر و تصاویر دستگیری او پخش شد. این مرد حامل 5 کوکتل مولوتف، بیش از 5 هزار فشنگ، 2 نارنک انداز، بیش از 125 کیلو دینامیت و 20 پنجه بوکس بوده است. پلیس اوکراین باور دارد این مرد برای خرید اسلحه و وارد کردن آنها به فرانسه به این کشور آمده است.