ثبت نام طرح تابستانی موسسه خانه کتاب با عنوان «تابستانه کتاب» آغاز شد.

به گزارش مسلم پرس، ثبت نام کتابفروشی‌ها در طرح«تابستانه کتاب» از امروز(16 خرداد 1395) در سراسر کشور آغاز  شد. طرح«تابستانه کتاب» در بازه زمانی یک ماهه از 16 تیر تا 15 مرداد سال جاری در کتابفروشی‌های عضو طرح اجرا می‌شود.

موسسه خانه کتاب به منظور رونق بخشیدن به بازار کتاب و ترویج کتابخوانی، همزمان با آغاز تابستان، تسهیلاتی را در قالب یارانه خرید کتاب از طریق کتابفروشی‌های سراسر کشور، مستقیماً به خریداران کتاب پرداخت می کند.

در طرح«تابستانه کتاب» کتابفروشی‌هایی که شرایط لازم را دارا باشند، پس از ثبت نام در سایت خانه کتاب و تایید، می‌توانند کتاب هایی که با شرایط تعیین شده در این طرح، مطابقت داشته باشند با 20 درصد تخفیف به خریداران بفروشند.

در طرح «تابستانه کتاب» کتاب‌های عمومی از 20% تخفیف و کتاب‌های کودک و نوجوان از 25% تخفیف برخوردار می‌شوند.

گفتنی است، کتابفروشی‌هایی می‌توانند در این طرح شرکت کنند که دارای پروانه کسب کتابفروشی با تاریخ معتبر باشند. کتاب‌های کمک درسی، کمک آموزشی، نایاب، افست، بدون شماره شابک و کتاب‌هایی که در سایت خانه کتاب نباشند، مشمول تخفیف نمی‌شوند.

همچنین، سقف تخفیف برای هر کتابفروشی در مرحلۀ اول تا 20.000.000 ریال است و میزان فروش کتاب‌های کودک و نوجوان و عمومی در افزایش این سقف نقش موثری دارد. سقف مجاز خرید برای هر خریدار حداکثر 1.000.000 ریال است که خریداران می تواند در چند نوبت و از کتابفروشی‌های مختلفی که عضو طرح هستند، تا سقف  تعیین شده، کتاب خریداری کنند.

لازم به ذکر است، کتابفروشی‌های دارای نرم افزار فروش در صورتی که فایل مشخصات مختصر کتاب‌های موجود خود را با فرمت اکسل به پیوست ارسال نمایند، سقف خرید آنها تا 50 درصد افزایش می‌یابد. از این اطلاعات به منظور سرعت بخشیدن به پردازش اطلاعات به هنگام فروش استفاده می‌شود.

کتابفروشی ها برای شرکت در این طرح  باید به رایانه و اینترنت مجهز باشند و کتاب‌هایی که فروخته می‌شوند باید در سایت خانه کتاب( ketab.ir) ثبت شوند. از این رو، ثبت مشخصات کتاب‌های فروخته شده حتماً باید آنلاین و همزمان با فروش و یا حداکثر تا پایان ساعت 22 همان روز صورت بگیرد چرا که ثبت کتاب در خارج از زمان خرید، موجب مسدود شدن درگاه کتابفروشی خواهد شد.

کتابفروشی‌ها ملزم به نصب پوستر طرح «تابستانۀ کتاب» در ورودی و قابل رؤیت‌ترین فضای ممکن در طول ایام طرح است.