منابع عراقی اعلام کردند: سردارد حاج قاسم سلیمانی روزگذشته به منظور ارائه ی کمک های مستشاری برای آزاد سازی شهر فلوجه از تسلط تروریستهای داعش وارد این شهر شد.

به گزارش مسلم پرس، به نقل از نهرین نت، سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده ی سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران روزگذشته دوشنبه برای مشارکت در نظارت بر عملیات نیروهای داوطلب و بسیج مردمی، نیروهای ارتش و پلیس عراق به منظور بازپسگیری شهر فلوجه از داعش و بقایای حزب منحله ی بعث طی عملیاتی موسوم به «شکست تروریسم» وارد این شهر شد.

جنبش النجباء در صفحه اش در شبکه ی اجتماعی فیسبوک تصاویری را از سردار «حاج قاسم سلیمانی» منتشر نمود که وی به همراه دیگر مستشاران در داخل اتاق عملیات نظامی موضوع عملیات فلوجه را مورد بحث و تبادل نظر قرار میدهد.

در این تصاویرها «هادی العامری»فرمانده ی نیروهای داوطلب و بسیج مردمی عراق، «ابومهند المهندس» جانشین فرمانده  و شماری دیگر از فرماندهان نیروهای مردمی دیده می شوند. 

شایان ذکراست، «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق صبح روز دوشنبه آغاز عملیات نظامی برای آزاد سازی شهر فلوجه از تسلط تروریستهای داعش را که در 50 کیلومتری بغداد واقع شده است، اعلام کرد و گفت: عملیات آزادسازی فلوجه را شروع می کنیم ...و پرچم عراق بر فراز این شهر به اهتزاز در می آید.

در عملیات آزاد سازی فلوجه 17 گروه از نیروهای داوطلب و بسیج مردمی که شامل «کتائب حزب الله، عصائب اهل الحق، لواء انصارالمرجعیه، لواء علی اکبر، فرقه العباس القتالیه، فرقه الامام علی علیه السلام، قوه أبی الاحرار الجهادیه، قوات بدر، سرایا عاشورا، سرایا انصار العقیده، سرایا الجهاد، سرایا الخراسانی، فیلق الکرار، لواء المنتظر، لواء مجاهدی الاهوار، کتائب سید الشهداء و سرایا السلام می شود، مشارکت دارند.

ذکر این نکته ضروری است که داعش و همپیمانان آنان یعنی بقایای حزب منحله ی بعث از شهر فلوجه به عنوان مرکز مدیریت عملیات تروریستی به واسطه ی خودروهای بمبگذاری شده و اعزام انتحاری طلب ها با کمربندهای منفجره در مناطق شیعه نشین در بغداد و همچنین به منظور هدف قرار دادن نیروهای داوطلب و بسیج مردمی در کمربند بغداد استفاده می کردند.