گردهمایی امسال مسلمانان آمریکا با حضور 26 هزار نفر و با موضوع گرامی داشت قرآن و بررسی مشکلات مسلمانان در آمریکا روز شنبه برگزار شد.

به گزارش مسلم پرس، به نقل از وردبولتن، هزاران مسلمان ساکن آمریکا روز گذشته در بزرگ ترین گردهمایی این کشور شرکت کردند. چهل و یکمین دوره ی  گردهایی آمریکای شمالی (ICNA) در بالتیمور، 65 کیلومتری واشنگتن روز شنبه برگزار شد.

مراسم امسال یادبود قرآن کریم بود که سخنرانانی از سراسر جهان در آن حضور داشتند. مسئولان این رویداد می گویند میزان شرکت کنندگان امسال 30 درصد افزایش یافته و به بیش از 26 هزار نفر رسیده است.

«نعیم بیاگ» مسئول ICNA می گوید امسال تم قرآن انتخاب شد تا به زیبایی های کتاب آسمانی بپردازد و از تحریف ایمان اسلامی جلوگیری کند. وی گفت: «ما فکر می کنیم وظیفه ی ما به عنوان مسلمانان آمریکایی صحبت کردن در مورد ایمانمان است، و صحبت کردن در مورد خدا. به باور ما این کتاب آسمانی پاسخ تمام سوالات و مشکلات ماست.»

همچنین در این مراسم «ندیم صدیقی» رئیس جامعه ی مسلمانان در آمریکا در سخنرانی خود رشد جامعه و ترویج ایمان را مهم دانست و ادامه داد بیداری اسلامی در جامعه خود به خود اتفاق نمی افتد و اینکه همه ی مسلمانان در برابر آن مسئول هستند.

این گردهمایی هرساله در آمریکا برگزار می شود.