منابع وابسته به طالبان می گویند پس از کشته شدن رهبر این گروه در افغانستان این گروه تروریستی به دنبال انتخاب رهبر جدید است.

به گزارش مسلم پرس، به نقل از رویترز، دو منبع وابسته به طالبان روز یکشنبه اعلام کردند که کمیسیون رهبری طالبان برای یافتن جانشین برای رهبر کشته شده به دست پهپادهای آمریکایی تشکیل شده است.

حمله ی هوایی روز شنبه که منجر به کشته شدن «ملا اختر منصور» شد شاید یکی از قوی ترین حملات آمریکا در پاکستان از 2011 بوده است که با تظاهرات هایی در اسلام آباد همراه شد.

اگر مرگ منصور تایید شود، انتخاب جانشین او به یکی از بزرگ ترین مشکلات طالبان بدل خواهد شد که پس از یک دهه و نیم تلاش آمریکایی ها بدست خواهد آمد.

گروهک طالبان هنوز مرگ منصور را تایید نکرده است اما دولت افغانستان با وجود مخالفت از جانب واشنگتن این مطلب را تایید می کند.

«جه جانسون» وزیر امنیت داخلی آمریکا در مصاحبه ی خود با خبرنگاران گفت: «ما هنوز آمادگی اعلام مرگ او را نداریم، اگرچه این موضوع حتمی به نظر می رسد.»

منابع وابسته به طالبان می گویند نشست برگزار شده در مورد جانشین احتمالی رهبر بوده و اسمی از فرمانده «سراج الدین حقانی» نیز به میان آمده است.

حقانی که قبلا 5 میلیون دلار او بلوکه شده، احتمالا با قدرت گرفتن، دشمنی خود نسبت به آمریکا را نشان خواهد داد و وضعیت بدتر می شود. به نظر دولت آمریکا و افغانستان، حقانی، خطرناک ترین فرد موجود است که مسئول بسیاری از حملات خونین طالبان بوده است. آخرین حمله ی وی در کابل 64 نفر را به کام مرگ کشید.

این درحالی است که «ملا محمد یعقوب» نیز از دیگر گزینه های احتمالی جانشینی است زیرا پسر موسس گروه طالبان «ملا محمد عمر» است. دو منبع وابسته به طالبان همچنین اعلام کرده اند در مورد «ملا عبدل قیوم ذاکر» و «ملا شرین» نیز صحبت شده است.