سی و سومین نشست سالیانه مسلمانان اروپا به مدت چهار روز با هدف بررسی راههای مقابله با موج اسلام هراسی در پاریس برگزار می شود.

به گزارش مسلم پرس؛ به نقل از العربی الجدید، سی و سومین نشست سالیانه مسلمانان فرانسه و اروپا برای مقابله با موج اسلام هراسی از 13 تا 16 می (24 تا 27 اردیبهشت) در پاریس برگزار می شود.

این نشست در زمان بسیار سخت و پیچیده ای برگزار می شود که پایتخت های اروپا از جمله پاریس و بروکسل مورد حملات تروریستی قرار گرفتند و همین امر به افزایش نژادپرستی، اسلام هراسی و انزجارطلبی از بیگانگان و گسترش احزاب و جریان های نژاد پرست تندرو منجر شد، همچنین به رسیدن فاشیست های نژاد پرست به قدرت در کشورهای اروپایی کمک کرد، به طوری که احتمال می رود نامزد راست گرای تندرو به ریاست اتریش برسد.

سی و سومین نشست سالیانه مسلمان درحالی برگزار می شود که رسانه های راستگرای تندرو، مسلمانان را به ستون پنجم توصیف کردند و خواستار اخراج آنها شدند. و هربار تندروهای سکولار فرانسه تلاش می کنند که نشان دهند که حجاب در مدارس با سکولار در تضاد است و سکولاریسم باید حجاب را در دانشگاه ممنوع کند . همچنین بر ضرورت تحریم همه شرکت های مد که لباس اسلامی عرضه می کند، تاکید دارند و آن را برداری می دانند.

این نشست مسلمانان در این شرایط سیاسی و اجتماعی بسیار پیچیده، بسیار اهمیت دارد، این نشست نه تنها برای بازدیدکنندگان مسلمان است که پرسش ها و نگرانی هایشان در زمینه های مختلف زندگی را بیان کنند و مسئولان مسلمان به آن پاسخ دهند، بلکه مقامات سیاسی فرانسه به همراه احزاب سیاسی همه اظهارات و واکنش ها و و مواضع را تحلیل و بررسی می کنند.

برگزار کنندگان این نشست اسلامی در اتحادیه سازمان اسلامی در فرانسه  مورد اتهامات بسیاری همچون نزدیکی آنها با جنبش الاخوان المسلمین قرار گرفتند، به طوری که «مانوئل والس» به مبارزه با آنها فراخواند.