روزنامه کویتی «الرأی» با چاپ مقاله ای به نحوه حمله و شهادت «مصطفی بدرالدین» از فرماندهان ارشد جنبش مقاومت لبنان در نزدیکی فرودگاه دمشق پرداخت.

به گزارش مسلم پرس؛ این روزنامه به نقل از برخی منابع سوری از احتمال همکاری سازمان جاسوسی اسرائیل «موساد» با دستگاه های اطلاعاتی آمریکا در ترور شهید بدرالدین سخن گفت.

منابع مذکور با تاکید بر این موضوع که شهید بدرالدین تحت پیگرد دستگاه‌های اطلاعاتی اسرائیل بود، خاطر نشان کردند: «بعید نیست، این عملیات حاصل همکاری مشترک دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل باشد».

در ادامه این گزارش آمده است: «ساعت 22:30 روز پنج‌شنبه (23 اردیبهشت)2 فروند موشک هوا به زمین به ساختمانی اطراف فرودگاه بین المللی دمشق اصابت کرد که در پی انفجار شدید آن مصطفی بدرالدین فرمانده ارشد حزب الله شهید و 5 عضور دیگر مقاومت لبنان زخمی شدند.»

درهمین رابطه جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید در نشست خبری در واکنش به ترور شهید بدرالدین در دمشق گفت: «گزارش هایی را دریافت کرده ایم که مصطفی بدرالدین، این هفته در سوریه کشته شده است .چیزی که می توانم تایید کنم این است که هیچ هواپیمای آمریکایی یا متعلق به دیگر کشورهای عضو ائتلاف (ضد داعش) در زمانی که گزارش شد وی کشته شده است، در منطقه حضور نداشت. گزارش های بیشتری را نمی توانم تایید کنم.»

بدرالدین علاوه بر فرماندهی شاخه نظامی حزب الله مسئولیت بخش اطلاعات این گروه را بر عهده داشت. وی همچنین مشاور سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان نیز بود. 

این شهید طی 30 سال گذشته از سوی سازمانهای جاسوسی اسرائیل، امریکا و انگلیس تحت تعقیب قرار داشت و بارها از عملیات های ترور جان سالم بدر برده بود.