مقام‌های امریکایی می‌گویند شواهد نشان می‌دهد گروه تکفیری بوکوحرام عناصر خود را برای کمک به تروریستهای داعش به لیبی اعزام می‌کند.

به گزارش مسلم پرس؛آنتونی بلینکن، معاون وزیر خارجه امریکا روز جمعه گفت «گزارش‌ها» حاکی از آن است که تروریست‌های بوکوحرام راهی لیبی شده‌اند.

بلینکن افزود: «شاهد بودیم که توانایی بوکوحرام برای تبادل اطلاعات کارآمدتر شده است. به نظر می‌رسد آنها از کمک داعش بهره برده‌اند.»

وی خاطر نشان کرد: «این موارد بیانگر آن است که تماس‌ها و همکاری (این دو گروه تروریستی) بیشتر شده و ما به دقت این مساله را تحت نظر داریم زیرا می‌خواهیم آن را از بین ببریم.»

اطلاعات اندکی درباره میزان همکاری این دو گروه تروریستی وجود دارد اما دولت‌های غربی از تقویت داعش در شمال آفریقا و احتمال حضور آنها در منطقه ساحل به شدت نگران هستند.

بلینکن افزود امریکا از طریق فروش خودروهای زرهی به نیجریه، این کشور را در نبرد با بوکوحرام یاری می‌کند.

این مقام امریکایی با اشاره به درخواست‌های نیجریه برای خرید ادوات نظامی گفت: «ما به دقت در حال بررسی این درخواست‌ها هستیم.»

گروه بوکوحرام که با داعش هم پیمان است از سال 2009 میلادی تا کنون مسئولیت بسیاری از حملات مسلحانه و بمب گذاری‌ها را در بخشهای مختلف نیجریه و دیگر کشورهای افریقایی بر عهده گرفته است.

حملات مرگبار این گروه تکفیری تا کنون حدود 20 هزار کشته برجای گذاشته و بیش از 2.5 میلیون نفر را آواره کرده است.