انجمن دانشجویان مسلمان کالج بودین در ایالت مین آمریکا برنامه‌های متعددی را برای تقویت آگاهی دانشجویان و دیگر افراد جامعه از اسلام برگزار کرد.

به گزارش مسلم پرس؛به نقل از پایگاه خبری «بودین»، انجمن دانشجویان مسلمان کالج بودین در ایالت مین آمریکا با همکاری دفتر زندگی معنوی و مذهبی این کالج در هفته‌های اخیر برنامه‌های متعددی را برای تقویت آگاهی دانشجویان و دیگر افراد جامعه از اسلام برگزار کرد.

این برنامه‌ها شامل میزگردی در مورد اسلام و سیاست و سخنرانی در مورد اسلام و قرآن بود.

باربارا الیاس، استاد مطالعات دولتی دانشگاه پنسیلوانیا در این میزگرد تأکید کرد: بزرگ‌ترین قربانیان تروریست‌ها، مسلمانان هستند و این نکته مهمی است که در بحث اسلام‌هراسی باید مورد توجه قرار گیرد؛ زیرا مسلمانان در واقع بیشترین بها را برای اعمال خشونت‌آمیز تروریست‌ها داده‌اند.

وی همچنین از این مسئله که رسانه‌های غربی برخی مسائل را که ریشه‌های فرهنگی و اجتماعی در جوامع مسلمان دارد، به اسلام ارتباط می‌دهند، انتقاد کرد.

در یکی از سخنرانی‌‌ها درباره اسلام و قرآن نیز نعمان خان، بنیانگذار مؤسسه «بینه» که در زمینه ارتقای مطالعات عربی و قرآنی فعالیت می‌کند، درباره موضع قرآن در زمینه همکاری پیروان ادیان مختلف و روابط بین آنها سخن گفت.