اقدام غیرانسانی گروه تروریستی داعش در قتل دختر بچه ۲ ساله در شمال شرق بعقوبه خشم گسترده مردم عراق را برانگیخته است.

به گزارش مسلم پرس؛تروریست‌های داعش یک دختر ۲ ساله به نام «فاطمه عزام» را حین حمله به روستای زاغنیه واقع در ۴ کیلومتری شرق ناحیه العباره در آغوش پدرش به قتل رساندند.

این اقدام شنیع خشم گسترده مردم درعراق را برانگیخت و مردم به طور گسترده در شبکه‌های اجتماعی در استان دیاله به این اقدام تروریست‌ها واکنش نشان دادند، کاربران اینترنتی این کودک قربانی را «گنجشک العباره» نامیدند.

عدنان ملا جواد، رئیس شورای ناحیه العباره (واقع در۱۵ کیلومتری شمال شرق بعقوبه) گفت: قتل فاطمه باعث خشم گسترده مردم و محکومیت شدید این اقدام شد.

باسم حسن، فعال اینترنتی نیز اظهار کرد: اعدام فاطمه جنایتی بسیار هولناک است که نشانه اندیشه و عقیده باطل داعش است که تمام محرمات را نقض کرده و علیه بی گناهان جنایاتی شنیع مرتکب می‌شود.

وی از سازمان‌های بین‌المللی ثبت جنایات گروه‌های تروریستی علیه کودکان در دیاله را خواستار شد تا افکار عمومی جهان از این جنایات باخبر شوند.

عدنان حقی، دیگر فعال عراقی از رسانه‌های عربی، غیر عربی و محلی به خاطر پوشش‌ندادن این قتل که جنایتی هولناک علیه کودکان بی گناه است، انتقاد کرد.

مردم خشمگین با بستن راه‌های ارتباطی شمال شرق بعقوبه نسبت به رشد گروه تروریستی داعش و افزایش حملات این گروه به خانه‌های مردم که آخرین آن به کشته شدن فاطمه ۲ ساله و زخمی شدن ۳ غیر نظامی منجر شد، ابراز انزجار کردند.