رسانه‌های عربستانی گزارش دادند در پی درگیری مسلحانه نیروهای امنیتی و تروریست‌های وابسته به داعش در شهر طائف یک عضو وابسته به داعش کشته شد.

پایگاه خبری «الخلیج الجدید»، گزارش داد «محمد المالکی» یکی از عناصر وابسته به داعش که تحت پیگرد نیروهای امنیتی عربستانی بوده در درگیری مسلحانه در شهر طائف (شرق عربستان، در نزدیکی مکه) کشته شد.

پیشتر وزارت کشور عربستان اعلام کرده بود عملیاتی را از روز شنبه (6 می) برای بازداشت عناصر داعش که در بلندی‌های ثقیف در جنوب طائف پنهان شده‌اند آغاز کرده‌ است.

این عملیات بعد از حمله ناموفق عناصر تروریستی داعش به مرکز پلیس حداد بنی مالک در جنوب طائف انجام شده که منجر به کشته شدن یک نظامی عربستانی شده بود

تنها دو روز بعد از عملیات مکه، نیروهای امنیتی عربستان عملیات دیگری علیه افرادی که ریاض می‌گوید عضو داعش هستند در طائف (شرق عربستان) اجرا کرده است.

شبکه خبری «راشا تودی»، گزارش داد که این عملیات روز شنبه (امروز) برای بازداشت عناصر داعش که در بلندی‌های ثقیف در جنوب طائف پنهان شده‌اند اجرا شده است.

منابع سعودی اعلام کرده‌اند که نیروهای امنیتی تعدادی از عناصر وابسته به داعش را در منطقه الهدا و چند تن دیگر را در کوه‌های الحالمه محاصره کرده‌اند.

این عملیات بعد از حمله عناصر تروریستی داعش به مرکز پلیس حداد بنی مالک در جنوب طائف انجام شده که منجر به کشته شدن یک نظامی عربستانی شده بود.

پیشتر وزارت کشور عربستان اعلام کرده بود در عملیات «وادی النعمان» که روز پنجشنبه گذشته (3 می) در مکه اجرا شده بود یک باند تروریستی متلاشی شده و چهار تروریست که در حملات تروریستی به مساجد عربستان دست داشته‌اند کشته شدند.