نخستین پایگاه اطلاع‌رسانی گردشگری حلال با هدف ایجاد امکان رزرو خدمات و اماکن اقامتی برای گردشگران مسلمانی که به دنبال خدمات حلال هستند، در لندن راه اندازی شد.

به گزارش مسلم پرس و به نقل از پایگاه خبری «Halal Focus»؛ گردشگری حلال زمانی منحصر به سفر حج بود؛ اما امروز در سراسر جهان وجود دارد و کشورهای مختلف با فراهم آوردن امکانات لازم سعی در جذب گردشگران مسلمان دارند.

این پایگاه اطلاع‌رسانی به آدرس Bookhalalhomes.com از سوی شرکت «رزرو خانه‌های حلال» در لندن راه‌اندازی شده و این شرکت قصد دارد تا پایان سال ۲۰۱۷ در دبی و کوالالامپور نیز دفاتر خاورمیانه و جنوب شرق آسیا را افتتاح کند.

«کریمه بهاکی»، بنیانگذار و مدیرعامل این شرکت می‌گوید: به عنوان یک زن مسلمان، داشتن یک خانه خصوصی به هنگام سفر برایم بسیار امن‌تر و راحت‌تر از هتل‌های شلوغ و پر سر و صدا است.

شیوه کار این پایگاه اطلاع‌رسانی به این صورت است که در آن مردم عادی سوئیت‌ها و خانه‌های اضافی خود را معرفی می‌کنند و گردشگران مسلمان در این سایت از مکان آن‌ها مطلع شده و در صورت تمایل آن را رزرو می‌کنند، شیوه‌ای که در بسیاری کشورها مرسوم است و مستقل از آژانس‌های مسافرتی و مشاوران املاک عمل می‌کند.

کریمه بهاکی این طرح را زمانی راه‌اندازی کرد که احساس کرد گردشگران مسلمان نیاز به امکانات و خدمات بهتری برای گذراندن تعطیلات خود دارند.

وی می‌گوید: به عنوان کسی که سال‌ها خود میزبان گردشگران بوده‌ام و در سفرهای کاری یا خانوادگی نیز از خانه‌های اجاره‌ای استفاده کرده‌ام، می‌خواهم این بخش را در بازار گردشگری اسلامی و به طور کلی در اقتصاد اسلامی فعال کنم.

 

در این پایگاه اطلاع‌رسانی لیست اماکن اقامتی و تفرجگاه‌ها بر اساس معیارهای خاصی مانند سرو غذای حلال، مشروبات غیرالکلی، استخرهای خصوصی، نمازخانه، امکانات تفریحی و امکانات کاری برای گردشگران تجاری در دسترس کاربران قرار می‌گیرد.