در حملات چند روز گذشته به خان‌‌طومان و مناطق اطراف آن، حدود ۴۰۰ تروریست هلاک یا زخمی شده‌اند و این، مقدمه عملیات آزادسازی است.

جدیدترین خبرهای رسیده از جبهه خان طومان در ریف جنوبی حلب حاکی است که ارتش سوریه و متحدانش از حالت تدافعی جمعه گذشته خارج و به وضعیت هجومی تغییر وضعیت داده‌اند.

ارتش و متحدانش پیشروی ائتلاف «جیش الفتح» را کاملا متوقف کرده‌اند و به دلیل اشراف بر منطقه، هرگونه تحرک عناصر احرار الشام یا النصره را که تلاش می‌کنند به محور زربه فشار بیاورند، هدف می‌گیرند و تقریبا تمام تلاش‌هایی که برای نزدیک شدن به زربه انجام شده،‌ در نطفه سرکوب شده است.

عناصر ائتلاف تروریستی جیش الفتح بیشتر در جبهه شمال شرق و بخش غربی خان طومان متمرکز هستند و طی دو سه روز گذشته شدیدا تلاش کردند که به سمت منطقه راشدین چهارم و پنجم و محور الزربه پیشروی کنند.

یک منبع میدانی در جبهه خان طومان گفت که «عملیات اصلی آزادسازی تاکنون آغاز نشده و در این خصوص احساساتی عمل نمی‌شود».

این منبع میدانی به تلفات جیش الفتح طی چند روز گذشته اشاره کرد و گفت که «در نتیجه حملات هوایی و موشکی به شهرک خان طومان نزدیک به 400 تروریست کشته یا زخمی شده‌اند».

به گزارش بین‌الملل فارس، در زمان آتش‌بس، با کمک‌های دولت ترکیه، آمریکا و رژیم عربستان چند هزار فرد مسلح از استان ادلب سوریه به حومه جنوبی حلب منتقل شدند و همچنین پیشرفته‌ترین تجهیزات نظامی در اختیار آنان قرار گرفت.