یکی از اساتید مسلمان کشور آلمان در حاشیه تشرف به بارگاه حضرت علی بن موسی الرضا(ع) گفت: آستان قدس رضوی نقش بسزایی در آشنایی هر چه بیشتر مسلمانان جهان با فرهنگ ناب اهل بیت پیامبر(ص) به ویژه اشاعه فرهنگ رضوی دارد.

به گزارشMuslimPressو به نقل از پایگاه اطلاع رسانی «آستان قدس رضوی»؛ «آنیسا برن» از اساتید مسلمان کشور آلمان که همراه گروهی از بانوان شیعه از این کشور به بارگاه حضرت علی بن موسی الرضا(ع) مشرف شده بود، گفت: آستان قدس رضوی به عنوان مرکزی وابسته به حریم ملکوتی حضرت رضا(ع)، در ایجاد وحدت و همگرایی بین مسلمانان جهان و آشنایی بیش از پیش آنان با فرهنگ ناب اهل بیت پیامبر(ص) نقش بسزایی دارد.

وی اظهار کرد: انسان باید تلاش کند وقتی به زیارت اماکن مقدس مشرف می‌شود، خود را از تمام تعلقات دنیایی رها کند تا بتواند نهایت حظ و بهره معنوی را از زیارتش ببرد. از حضرت رضا(ع) برای توفیق زیارتش تشکر می کنم. این سفر بهترین هدیه ای است که از خداوند متعال و حضرت رضا(ع) گرفته ایم. این فضای روحانی نشانی از بهشت دارد، بنابراین ثانیه ثانیه آن ارزش دارد و باید این لحظات را ارج نهیم.

این زائر آلمانی با بیان اینکه برای دومین بار است که زیارت بارگاه حضرت علی بن موسی الرضا(ع) را تجربه می‌کنم، درباره علاقه‌اش به حضرت رضا(ع) گفت: هنگامی که خودم را در محضر این امام بزرگوار دیدم، وجودم سرشار از عشق به ایشان ‌شد و لحظه های غیر قابل توصیفی را در محضر این حضرت سپری کردم.

آنیسا از برخورد خوب و شایسته خادمان و دست اندرکاران این بارگاه و ارائه خدمات متنوع به زائران غیر ایرانی تقدیر و قدردانی کرد و افزود: خادمان بارگاه علی بن موسی الرضا(ع)، با صبر و آرامش بهترین خدمات را به زائران ارائه می دهند، برای آنان آرزوی سلامتی و عاقبت به خیری دارم.

لازم به یادآوری است: این گروه ۲۲ نفره، از ویژه برنامه هایی که در رواق غدیر بارگاه رضوی(ع) به همت مدیریت زائران غیر ایرانیاین بارگاه، برای آنان تدارک دیده شده بود بهره مند شدند و در پایان بسته های فرهنگی به آنان اهدا شد.