مشاور نخست وزیر پاکستان نسبت به افزایش سریع اقدامات تبعیض آمیز، اظهارات تنفر آمیز و خصومت های اجتماعی علیه مسلمان در جوامع غربی و کشورهایی که مسلمانان در اقلیت هستند، ابراز نگرانی کرد.

به گزارشMuslimPressو به نقل از «ایرنا»؛ «سرتاج عزیز»، مشاور نخست وزیر پاکستان، که برای شرکت در نشست وزیران خارجه سازمان همکاری اسلامی به استانبول سفر کرده است، روز گذشته در سخنرانی خود در این نشست و در آستانه برگزاری نشست سران این سازمان، گفت: علاوه بر اسلام ستیزی، شاهد افزایش خشونت های جسمی و روانی علیه مسلمانان و کسب و کار آنها و حتی علیه محل عبادت آنها هستیم. اقلیت های مسلمان در کشورهای غیرمسلمان با مشکلات زیادی روبرو هستند و بسیاری از آنان در رعب و وحشت زندگی می کنند.

وی گفت: بی توجهی رسانه های غربی به مشقات مسلمانان و همچنین فرصت طلبی های سیاسی باعثتشدید موج خشونت علیه آنان شده است. اگر این فرصت طلبی های سیاسی به همین شکل ادامه پیدا کند و کنترل نشود، مشکلات مسلمانان در سال های پیش رو افزایش خواهد یافت.

مشاور نخست وزیر پاکستان با انتقاد از سوء استفاده غربی ها از آزادی بیان گفت: ما هم اهمیت زیادی به آزادی بیان قائل هستیم اما مخالف سوء استفاده از آن برای بیان اظهارات ضداسلامی و توهین و اعمال خشونت علیه مسلمانان هستیم.

وی در ادامه گفت: ما باید روحیه برادری و وحدت را که مهم ترین ویژگی مسلمانان است، باهدف تحقق عدالت و صلح به ویژه در سرزمین فلسطین و افغانستان، احیا کنیم.

سرتاج عزیز با بیان اینکه هریک از کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی که می تواند در حل اختلاف میان سایر کشورهای عضو این سازمان موثر باشد باید پا پیش بگذارد و نقش خود را ایفا کند، به سفر نخست وزیر پاکستان در بهمن ماه گذشته به عربستان و ایران اشاره کرد و گفت: سفر نواز شریف به این دو کشور هم با هدف حل اختلاف ها انجام شد.

وی همچنین با اشاره به پدیده شوم تروریسم، از آن به عنوان یکی از بزرگ ترین چالش های پیش روی جهان اسلام نام برد و گفت که پاکستان همواره از اقدامات موثر در مسیر مبارزه با تروریسم حمایت کرده است.

سیزدهمین نشست سران ۵۷ کشور عضو سازمان همکاری اسلامی در استانبول ترکیه روزهای ۲۶ و ۲۷ فروردین ماه جاری و در شرایطی برگزار می شود که بسیاری از کشورهای مسلمان از جمله سوریه، یمن، عراق و حتی ترکیه و دیگر کشور های مسلمان با بحران ها و مشکلات، خشونت و کشتار مردم بی دفاع و بی گناه مواجه هستند.