اوایل هفته جاری مسجدی در بانکوک افتتاح شد و در کنار افتتاح آن، گردهمایی گفتگو بین ادیانی برگزار شد که با استقبال خوب جامعه مسیحیان کاتولیک تایلند روبرو شد.

به گزارشMuslimPressو به نقل از خبرگزاری «ابنا»؛ مقامات مسیحیان کاتولیک تایلند در اقدامی پسندیده با حضور در مراسم افتتاحیه مسجدی در «بانکوک»، اتحاد و همبستگی میان اقشار و ادیان مختلف این کشور را به نمایش گذاشتند.

مسئولین جامعه مسلمانان تایلند، در کنار آیین افتتاحیه مسجد بانکوک، یک دوره گفتگو های بین ادیانی در جهت رشد همبستگی و اتحاد میان جوامع دینی مختلف برپا کردند.

نماینده جامعه مسیحیان با حضور در این گردهمایی، در توضیح این اقدام خود گفت: ما نیازمند این هستیم که پل های ارتباطی خود با مسلمانان را تحکیم بخشیم و دیوار های تعصب و دشمنی را که تاکنون میان مسلمانان و مسیحیان تایلند وجود داشته، از بین ببریم.

«مونسیگنور آندره ویسانو» در ادامه تاکید کرد: اختلافات دینی و مذهبی نباید باعثایجاد نزاع و کشمکش بین پیروان ادیان مختلف شود.

در پایان این گفتگوها، مقامات جامعه مسلمانان و مسیحیان، با اهدای هدایایی به رسم یادبود، از یکدیگر قدردانی و تشکر کرده و نتیجه این گردهمایی را مطلوب توصیف نمودند.

این مراسم در حالی برگزار شد که حدود ۹۳ در صد از مردم کشور تایلند را، پیروان آیین بودا تشکیل می دهند و مسلمانان و مسیحیان این کشور، به عنوان اقلیت های دینی و مذهبی شناخته می شوند.