در جدیدترین هتک حرمت صهیونیستها به ساحت مقدس مسجد الاقصی، یک موسسه صهیونیستی در اقدامی تحریک آمیز مراسم جشن زوج های صهیونیست را در این مکان مقدس برگزار کرد.

به گزارشMuslimPressو به نقل از «قدسنا»؛ روزنامه اسرائیلی یدیعوت آحارنوت در خبری نوشت موسسه اسرائیلی «معبد» که وظیفه اش «تاسیس هیکل(موهوم) سلیمان» است، روز گذشته(سه شنبه) اعلام کرد که به صورت مخفیانه در مجموعه مسجدالاقصی جشن های ازدواج برگزار کرده است، اقدامی که می تواند بار دیگر خشم فلسطینیان را در این مکات مقدس اسلامی به نقطه اوج برساند.

این موسسه صهیونیستی بر روی حساب کاربری خود در فیسبوک نوشته است که «خاخام خایم ریخمن» که فعالیت های بین المللی این موسسه را مدیریت می کند درخواست یک زوج برای برگزاری مراسم ازدواج در مسجدالاقصی را قبول کرده است. در این مطلب نوشته شده است مراسم ازدواج اسرائیلی ها در مسجدالاقصی با توجه به سیاست های ضد اسرائیلی یک دستاورد بزرگ است.

یکی از افراد شرکت کننده در این مراسم مخفیانه نیز اظهار کرده است: گروهی ۱۳ نفره از اسرائیلی ها به مسجدالاقصی رفتند در زمان غفلت ماموران امنیتی فلسطینی این جشن برگزار شد.

شرایط کنونی در مسجدالاقصی قانونی را در خود جای داده است که از سال ۱۱۸۷، زمانی که صلاح الدین، مسیحیان را شکست داد، دستور داد که هیچ غیرمسلمانی نباید وارد این مکان مقدس شود و تنها مسلمانان برای عبادت قادر به ورود به آن هستند.

پس از جنگ ۶ روزه سال ۱۹۶۷ و اشغال بخش های از قدس، رژیم صهیونیستی موافقت کرد که شرایط مسجدالاقصی تغییر نیابد تا از بروز هرگونه جنگ مذهبی جلوگیری شود، در این شرایط اردن از طریق سازمان وقف، مسئولیت نظارت بر مسجدالاقصی را به دست گرفت.

با این حال در طول دهه گذشته، از زمان ورود تحریک آمیز «آریل شارون» نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی به داخل مسجدالاقصی در سال ۲۰۰۰، سازمان وقف اظهار کرده است که این رژیم با افزایش تعداد سفر صهیونیست ها به مسجدالاقصی، در حال از بین بردن این قانون است.