دارالقرآن وابسته به آستان مقدس حسینی، دوره‌ جدید تربیت مربی قرآن با مشارکت ۱۸۰ مربی از استان‌های مختلف عراق را آغاز کرد.به گزارشMuslimPressو به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «دارالقرآن آستان حسینی»، این دوره‌ قرآنی درچارچوب برنامه‌های آموزشی این مرکز برای نشر و گسترش فرهنگ کلا‌م‌الله مجید صورت گرفت.

«علی عبود الطائی»، مسئول مرکز آموزش قرآن وابسته به دار القرآن آستان مقدس امام حسین(ع) در این‌ باره گفت: در این دوره‌ آموزشی قرآنی، حدود ۱۸۰ مربی قرآن از استان‌های «بابل»، «دیوانیه»، «کربلا»، و شهرهای «المسیب» و «سدة الهندیه» عراق حضور دارند.

وی در ادامه هدف از برگزاری این دوره‌ قرآنی را تربیت مربیان توانمند و مسلط قرآنی برای تدریس این کتاب الهی و گسترش فرهنگ قرآنی در عراق عنوان کرد.

علی عبود الطائی در ادامه، برگزاری سمینارهایی در زمینه احکام و قواعد تجوید، ارائه دروسی با موضوع ویژگی‌ها و مخارج حروف، احکام تلاوت، آموزش تلاوت صحیح به‌صورت عملی و کاربردی و نیز ارائه دروسی در زمینه قواعد زبان عربی از برنامه‌های این دوره آموزشی است.

گفتنی است، این دوره‌ آموزشی قرآنی درسالن «سید الأوصیاء» حرم مطهر امام حسین(ع)در حال برگزاری است و تقدیرنامه‌هایی برای توزیع در میان شرکت‌کنندگان در این دوره آماده شده است.