تعدادی از کارمندان زن شرکت «جت استریم» آمریکا، به دلیل ممانعت این شرکت از رعایت پوشش اسلامی، به دادگاه این کشور شکایت کردند.

به گزارشMuslimPress؛ روز گذشته دادگاه آمریکا به پرونده چند زن مسلمان که از شرکت " جت استریم " شکایت کرده بودند، رسیدگی کرد.

کارمندان محجبه شرکت جت استریم، به دلیل قانون جدید این شرکت در ممانعت از رعایت پوشش اسلامی، به دادگاه آمریکا شکایت کرده بودند.

این زنان محجبه، سال ۲۰۱۳ میلادی این شکایت را تنظیم و به دادگاه این کشور ارائه داده و در آن خواستار پرداخت غرامت توسط این شرکت به دلیل اخراج آنان و بازگشت به کار شده بودند.

این دادخواست توسط شش تن از کارمندان مسلمانان شرکت جت استریم به امضاء رسیده بود و بر طبق آن، این شرکت، حقوق زنان مسلمان را زیر پا گذاشته و آنها را مجبور به پوشیدن لباس رسمی شرکت نموده بود که با پوشش اسلامی در تضاد است.

در این دادگاه، خانم «دیانا مارتینز» مدیر سابق این شرکت به عنوان شاهد اول شاکیان حاضر شد و ضمن تایید سخن آنان اعلام کرد، تا کنون حدود ۱۰۰ شکایت از زنان مسلمان این شرکت در این باره دریافت کرده است.

مارتینز در ادامه شهادت خود اظهار داشت: در ابتدا این شرکت هیچ ممانعتی از پوشش اسلامی نمی کرد و حتی ما کارمندان خود را موظف کرده بودیم که روسری و مقنعه های آبی یا مشکی بر سر کنند.

وی در پایان به دفاع از کارمندان محجبه این شرکت پرداخت و افزود: " هیچ کسی حق ندارد زنان مسلمان را از پوشش اسلامی منع کند، چراکه دین آنان چنین دستوری داده است ".

جت استریم، یک شرکت خدماتی در حوزه ترابری هوایی و هواپیمایی است که در سال ۲۰۰۸ میلادی در آمریکا آغاز به کار نمود.

منبع: ابنا