ارتباطات عوامل حمله تروریستی پاریس با عوامل حمله تروریستی اخیر در بلژیک کشف شده است، همچنین ارتباط این تروریست ها با شخصی بوسنیایی به نام «اظهر بگانوویچ» از طریق اینترنت محرز شده است.

به گزارشMuslimPress؛ پایگاه آمریکایی «veteranstoday» گزارش داد، انفجارهای اخیر بروکسل موج نگرانی جدیدی را پس از حوادثتروریستی پاریس در اروپا به همراه داشت.

بعد از بازداشت عوامل حوادثتروریستی اخیر بروکسل، برادران «خالد» و «ابراهیم البکراوی» و «نجم الشعراوی»، ارتباطات این افراد با عامل اصلی حوادثپاریس کشف شد.

گزارش تلویزیون «RTB» بلژیک حاکی از آن است که خالد البکراوی برای اجاره آپارتمانی در بروکسل از هویتی جعلی استفاده کرده بود که در همین مکان اثر انگشت «صلاح عبدالسلام»، مظنون اصلی دستگیر شده حوادثتروریستی پاریس کشف شد.

هم چنین ارتباطات این تروریست ها با شخصی بوسنیایی به نام «اظهر بگانوویچ» از طریق اینترنت محرز شده است.

اظهر بگانوویچ یکی از افراد مشکوک به ارتباط با سازمان های تروریستی و گروه های افراطی است که به همراه «فاطمیر علی اسپاهیچ»، «عبدالصمد نسوف بوشاتلیچ» و «سمیر اماموویچ» همکاری نزدیکی دارد. او به همراه دوستانش از عوامل اصلی گروهی مذهبی و تندرو هستند که با استفاده از رسانه های اجتماعی و فضای مجازی به جذب افراد تندرو و افراطی می پردازند.

اظهر بگانوویچ یکی از گردانندگان وب سایت اینترنتی صف(Saff) می باشد که چندین وب سایت اینترنتی دیگر را در بوسنی مدیریت می‌کند. وب سایت بیر(bir)، بوسنا مدیا(Bosna - media)، اسلامسکی تی وی(IslamskiTV)، منبر(minber)، سوپکیتشن بوسنیا(soupkitschen - bosnia) و فیس بوک و توییتر راه های توسعه تفکرات رادیکال وهابی و ترویج تند روی و خشونت این تیم بنیادگرای مذهبی است.

بگانوویچ دوره تحصیلات خود را در کشور عربستان سعودی سپری نموده است و همان جا تحت تعالیم تفکرات انحرافی وهابیت قرار داشته و هم چنین با سفرهای متعدد به کشور ترکیه داشته با رهبران جریان داعش و النصره مرتبط شده و دوره های تروریستی و خرابکارانه خود را در این کشور گذرانیده است.

وب سایت ویکی لیکس افشا نموده است که اظهر بگانوویچ عضو گروهی تندرو و تروریستی در بوسنی و هرزگوین به نام گروه بوگونیو(Bugonjo group) بوده است و سابقه ایجاد رعب و وحشت، طراحی نقشه انفجار و هم چنین مشارکت در قتل چندین پلیس و تعدادی مهاجر کروات را در سال ۲۰۰۵ در کشور بوسنی و هرزگوین دارد.