وزیر گردشگری فیلیپین از راه‌اندازی پروژه گردشگری حلال در این کشور با هدف جذب هر چه بیشتر گردشگران مسلمان خبر داد.

به گزارشMuslimPressو به نقل از پایگاه خبری «inquirer»؛ وزارت گردشگری فیلیپین در حال تلاش برای آگاهی‌بخشی به مراکز توریستی این کشور در زمینه محصولات حلال است تا بتواند ضمن ایجاد احترام نسبت به دین اسلام، گردشگران مسلمان بیشتری را جذب کند.

«رامون جیمنز جونیور»، وزیر گردشگری فیلیپین در بیانیه‌ای اعلام کرد: پروژه گردشگری حلال فیلیپین هفته گذشته راه‌اندازی شد که هدف از آن استفاده بیشتر از بازار ۲۰۰ میلیارد دلاری گردشگری جهانی حلال است.

جیمنز گفت: این پروژه در کمتر از صد روز با همکاری وزارات گردشگری و کمیسیون ملی مسلمانان فیلیپین، اتاق‌های بازرگانی بین‌المللی حلال و صنایع فیلیپین و نیز مؤسسه ارزیابی گردشگری حلال «کرسنت» سنگاپور راه‌اندازی شد.

در نخستین گام‌ها، وزارت گردشگری فیلیپین و دیگر سازمان‌ها آماده شدند تا همه آشپزخانه‌ها و امکانات ۴۳ هتل، اقامتگاه‌ها، رستوران‌ها و سایر مؤسسات توریستی در سراسر این کشور گواهی حلال دریافت کنند.

جیمنز گفت: بهترین و مهم‌ترین بخش پذیرایی از بازدیدکنندگان، غذا است و اگر غذای حلال وجود نداشته باشد، پذیرایی درستی صورت نگرفته است.

به گزارش مؤسسه ارزیابی گردشگری حلال «کرسنت» سنگاپور، فیلیپین یکی از کشورهای جنوب شرق آسیا است که مصمم است ۲۰ تا ۲۵ درصد سود حاصل بازار جهانی حلال را از آن خود کند.

کرسنت یک مؤسسه ارزشیابی خدمات گردشگری حلال است که به صورت مستقل به ارزش‌گذاری و بررسی استانداردهای خدمات گردشگری حلال در سراسر جهان می‌پردازد.

منبع: ایکنا