رسانه های آلمانی به ناپدید شدن هزاران پناهجوی زیر ۱۴ سال در این کشور اذعان کردند.

به گزارشMuslimPress؛ سایت خبری «دویچه وله» آلمان نوشت: طبق اعلام وزارت کشور آلمان در سال گذشته میلادی ۵۸۳۵ کودک و نوجوان زیر ۱۴ سال مفقودالاثر شده و از آنان نشانی در دست نیست.

رسانه‌های آلمان اعلام کرده اند که مجموعا ۸۰۰۴ مورد از مفقودالاثر شدن پناهجویان زیر ۱۴ سال در این کشور در سال گذشته به ثبت رسید که ۲۱۷۱ تن از آنان پیدا شده‌اند.

این در حالی است که در اوایل ماه فوریه سال جاری میلادی وزارت خانواده آلمان گفته بود، شواهدی موثق درباره ناپدید شدن هزاران کودک و نوجوان آواره که به تنهایی وارد آلمان شده‌اند، وجود ندارد.

گفته می‌شود که اکثر کودکان و نوجوانان آواره‌ای که مفقودالاثر شده‌اند، اهل افغانستان، سوریه، اریتره، مراکش و الجزایر هستند. طبق اعلام وزارت کشور آلمان ۵۵۵ تن از این افراد خردسال هستند. جزییات بیشتری درباره علل مفقودالاثر شده این پناهجویان زیر ۱۴ سال منتشر نشده است.

خانم «لوئیزه آمتسبرگ»، سیاستمدار حزب سبز آلمان از «رقمی هشداردهنده» سخن گفت و از اینکه دولت آلمان در این ارتباط، خطر سوءاستفاده جنسی، روسپیگری اجباری و استثمار آوارگان زیر ۱۴ سال را در نظر نمی‌گیرد، ابراز نگرانی کرد.

بر اساس قانون آلمان، افراد زیر ۱۴ سال کودک به شمار می آیند. این وزارتخانه دلیل ناپدید شدن پناهجویان کم سن و سال را اعلام نکرد.