فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران از نفوذ ناموفق تروریست های داعش به مرزهای ایران در اسفند ماه سال گذشته خبر داد.

به گزارشMuslimPress؛ امیر سرتیپ «احمدرضا پوردستان» روز دوشنبه(۲۳ فروردین / حمل) در یک نشست خبری به مناسبت سالروز ارتش جمهوری اسلامی ایران، گفت: اسفندماه سال گذشته داعش به مرزهای ما نفوذ کرد، اما از همان ابتدا ۲ تروریستی که با جلیقه‌های انتحاری وارد شده بودند، توسط نیروی زمینی ارتش نابود شدند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران افزود: امروز تهدیدات خاصی در مرزها نداریم، اما برخی کشورهای منطقه علاقمند هستند تهدیداتی را از سوی تروریست‌ها به مرزهای ما سوق دهند.

امیر سرتیپ «احمدرضا پوردستان» درباره رزمایش‌های نیروی زمینی ارتش ایران در سال ۹۵ خاطرنشان کرد: نیروی زمینی ارتش سرمایه‌گذاری اصلی‌اش روی آموزش‌های عملی است. در سال چندین نوبت رزمایش‌های مختلفی داریم که رسانه‌ای هم نمی‌شود.

وی افزود: در سال ۹۵ چهار رزمایش داریم. اولین رزمایش سوم خرداد در منطقه عمومی نصرآباد برگزار می‌شود. فضای این رزمایش‌ها عمدتاً دفاعی و نظامی است.

امیر پوردستان، دربارۀ حضور تکاوران تیپ ۶۵ نوهد ارتش ایران در سوریه نیز گفت: هر جا صلاح باشد انجام وظیفه کنیم، با قدرت وارد می‌شویم و به شایستگی انجام وظیفه می‌کنیم. ماموریت‌های مستشاری از جمله این اقدامات است.

وی افزود: حضور مستشاری ارتش در سوریه با توجه به این مسأله است که با فضای جدید از جنگ‌های نیابتی در سوریه روبرو هستیم. وظیفه میدانی داریم که این تهدیدات را شناسایی کنیم و لذا تعدادی از کارکنان نزاجا را اعزام کردیم تا این فضا را درک کنند، اما حضور نیروی زمینی به عنوان یک یگان سندیت ندارد و یگانی آنجا نداریم.