یکی از مقامات عالی‌رتبه نظامی سعودی در ادعایی سخیف و غلوآمیز، اقدام رژیم جنایتکار سعودی در کشتار شهروندان بی‌گناه یمن را تجسم آیه ۹ سوره «حجرات» دانست!

به گزارشMuslimPressو به نقل از پایگاه خبری «abarahpress»،یمن یکی از فقیرترین کشورهای خاورمیانه است که بیش از یک سال است که درگیر جنگ داخلی و در معرض حملات وحشیانه رژیم سعودی و برخی هم‌پیمانان عربی آن قرار دارد و به صورت جدی با مشکل گرسنگی شهروندانش و به خصوص کودکان مواجه است.

همچنین، رژیم سعودی در بیشتر حملات خود اماکن غیرنظامی را هدف قرار می‌دهد که در نتیجه این حملات تاکنون هزاران شهروند یمنی شهید و شمار زیادی از غیرنظامیان این کشور نیز مجروح شده‌اند.

این در حالی است که «زاید العمری»، سرلشگر ستاد ارتش عربستان در توئیتی در شبکه اجتماعی «توئیتر»، تهاجم وحشیانه عربستان به یمن را با استدلال به آیه ۹ سوره «حجرات» قرآن توجیه کرد که در نوع خود مسئله‌ای عجیب و قابل تأمل است.

«زاید العمری»، که به تازگی بازنشست شده، در این توئیتی به آیه۹ سوره حجرات«وَإِن طَائِفَتَانِ مِنَ الْمُؤْمِنِینَ اقْتَتَلُوا فَأَصْلِحُوا بَیْنَهُمَا فَإِن بَغَتْ إِحْدَاهُمَا عَلَى الْأُخْرَى فَقَاتِلُوا الَّتِی تَبْغِی حَتَّى تَفِیءَ إِلَى أَمْرِ اللَّهِ فَإِن فَاءتْ فَأَصْلِحُوا بَیْنَهُمَا بِالْعَدْلِ وَأَقْسِطُوا إِنَّ اللَّهَ یُحِبُّ الْمُقْسِطِینَ»(و اگر دو طایفه از مؤمنان با هم بجنگند میان آن دو را اصلاح دهید و اگر[باز] یکى از آن دو بر دیگرى تعدى کرد با آن[طایفه‌‏اى] که تعدى می‌کند بجنگید تا به فرمان خدا بازگردد پس اگر باز گشت میان آن‌ها را دادگرانه سازش دهید و عدالت کنید که خدا دادگران را دوست می‌دارد) اشاره و نوشته است: این آیه دارای دو اصلاح و یک جنگ است.

وی مدعی شد که عربستان اصلاح اول را به اتمام رساند و مرحله جنگ را نیز انجام داده است و شواهد اکنون از آغاز اصلاح پایانی خبر می‌دهند.

سرلشکر زاید العمری دارای مدرک دکترای فلسفه در علوم نظامی از دانشکده عالی جنگ و مطالعاتی در باب توانمندی‌های موشکی، فضایی و هسته‌ای کشورها دارد.