آمریکا از افزایش دو برابری شمار تروریست‌های داعش در لیبی خبر داده است.

به گزارشMuslimPressو به نقل از «PressTV»؛ ژنرال «دیوید رودریگز»، فرمانده نیروهای امریکایی در قاره آفریقا روز جمعه در کمیته خدمات مسلحانه مجلس سنای امریکا در واشنگتن دی‌سی گفت شمار تروریست‌های داعش در یک سال اخیر دو برابر شده است و هم اکنون بین ۴ تا ۶ هزار تروریست در لیبی مستقر هستند.

وی گفت پس از آنکه دولت وحدت ملی لیبی قدرت را در اختیار گیرد، امریکا عملیات نظامی در لیبی از جمله حملات هوایی خود علیه مواضع تروریست‌ها را گسترش خواهد داد.

پس از حمله امریکا و هم پیمانانش به لیبی در سال ۲۰۱۱ میلادی که منجر به سرنگونی دولت «معمر قذافی» شد، فعالیت گروه‌های تروریستی در این کشور آفریقایی افزایش یافته است.

در پی سرنگونی حکومت قذافی و نبود دولت مرکزی قدرتمند در لیبی، این کشور به صحنه فعالیت گروه‌های تروریستی تبدیل شد و تروریست‌های داعش پس از غلبه بر قبایل محلی به ویژه در مناطق جنوبی، برای خود پایگاهی در این کشور شمال آفریقا ایجاد کردند.

اگرچه گروه‌های مخالف در لیبی اخیرا با هدف جلوگیری از گسترش نفوذ داعش، دولت وحدت ملی تشکیل داده‌اند.

در اواخر دی ماه سال ۱۳۹۴ و پس از تلاش‌های بین‌المللی، شورای ریاست جمهوری لیبی بر مبنای طرح مورد حمایت سازمان ملل، دولت جدید وحدت ملی را با هدف متحد کردن جناح‌های متخاصم در این کشور معرفی کرد و نمایندگان دولت وحدت ملی سرانجام با حمایت سازمان ملل در طرابلس مستقر شد.