رهبر جنبش اسلامی فلسطین در سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸ تداوم اعتکاف و حضور فلسطینیان در مسجدالاقصی و رویارویی آنان با اشغالگران صهیونیست را خواستار شد.
به گزارشMuslimPressو به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، شیخ رائد صلاح با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: مسجدالاقصی شرایط بسیار دشوار و خطرناکی را پشت سر می‌گذارد، زیرا دشمن صهیونیستی به تجاوزات خود علیه این مکان مقدس شدت بخشیده است.
وی در این بیانیه درباره تداوم تعرضات شهرک‌نشینان و گروهک‌های تندروی یهودی به مسجد مبارک الاقصی هشدار داد و گفت که این تعرضات موجودیت آن را به خطر می‌اندازد.
شیخ رائد صلاح از فلسطینیان خواست به رغم تشدید اقدامات سرکوبگرانه ارتش اسرائیل همواره در این مکان مقدس حضور داشته باشند و در آن اعتکاف کنند.
رهبر جنبش اسلامی فلسطین در سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸ یادآور شد که درخواست‌های مربوط به تعرض دسته جمعی به مسجدالاقصی در جریان اعیاد یهودی فراخوان شخصی یا تشکیلاتی نیست، بلکه سیاست کلی اسرائیل به شمار می‌رود.
صهیونیست‌ها با این فراخوان‌ها می‌کوشند تا طرح‌های شوم خود را در این مکان مقدس پیاده کنند و مسجدالاقصی را ویران سازند و معبد کذایی را بر روی ویرانه‌های آن احداثکنند.