نمایش نسخه دیجیتال یکی از قدیمی‌ترین قرآن‌های خطی که تاریخ آن به قرن هشتم میلادی برمی‌گردد، از دیروز، ۱۹ فرودین‌ماه، در کتابخانه بریتانیا آغاز شد.
به گزارشMuslimPressو به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «العربی الجدید»، این نسخه خطی یکی از قدیمی‌ترین نسخ دست‌نویس قرآن به شمار می‌آید که از ۱۲۱ برگ تشکیل شده و بیش از یک سوم متن کامل قرآن را دارد.
براساس اطلاعاتی که بر پشت جلد این نسخه خطی قرآن آمده، این نسخه دست نویس قرآن در سال ۱۸۷۹ میلادی توسط موزه بریتانیا از «جرویل جان چستر»، کشیش مسیحی(۱۸۳۰-۱۸۹۲ میلادی) خریداری شده است.
جرویل جان چستر یک کشیش مسیحی، نقاش و علاقه‌مندان به باستان‌شناسی و آثار تاریخی کشور مصر و تاریخ بود که سفرهای متعددی به مصر داشت و در طول این سفرها آثار و نسخه‌های خطی متعددی را خریداری کرد و این آثار اکنون در تعدادی از مؤسسات فرهنگی و کتابخانه‌های بریتانیا نگهداری یا به نمایش گذاشته می‌شوند.
کتابخانه بریتانیا پیش از این نسخه دیجیتال یک نسخه خطی قرآن که بین سال های(۱۳۰۴ تا ۱۳۰۶ میلادی) کتابت و متعلق به یکی از پادشاهان دوره مملوکی بود را در معرض دید عموم قرار داه بود؛ این نسخه خطی قرآن کاملا طلاکاری شده و دارای ۳۲۱ صفحه است.
کتابخانه بریتانیا(به انگلیسی: The British Library) از بزرگ‌ترین کتابخانه‌های جهان است که در شهر لندن، قرار دارد.