تظاهرات‌کنندگان اسلام‌ستیز با تجمع مقابل مسجد «فینکس شمالی» آمریکا، به قرآن کریم اهانت کردند.

به گزارشMuslimPressو به نقل از پایگاه خبری «۱۲ News»؛ گروه کوچکی از تظاهرات‌کنندگان اسلام‌ستیز روز دوشنبه در مقابل مسجد «فینکس شمالی» واقع در ایالت «آریزونا» آمریکا که آن روز تعطیل بود، جمع شده و با هتک حرمت قرآن با همسایگان مسجد درگیر شدند.

«روبن اسرائیل»، فرد بحث‌برانگیزی که خود را مبلغ خیابانی مسیحیت معرفی می‌کند، گفت: یک مسجد همین‌جا داشته باشیم و هیچ کاری در مورد آن نکنیم؟

وی از لس‌آنجلس به فینکس آمده تا به معدود معترضانی که مقابل مسجد و مرکز جمعیت اسلامی فینکس جمع شدند، بپیوندند.

«ادن روسفلت»، یکی از این معترضان عنوان کرد: دین اسلام در حال از هم پاشاندن آمریکا است!

«روبن اسرائیل» عنوان کرد: امیدورام پس از آنکه ترامپ(کاندیدای جمهوریخواه و اسلام‌ستیز ریاست‌جمهوری آمریکا) بر سر کار آمد، این ساختمان تبه‌کارانه(مسجد و مرکز اسلامی فینکس) را به یک سوپر مارکت تبدیل کند.

مشکل فقط آنجا بود که مسجد تعطیل بود و هیچ‌کس درون آن نبود که صدای این چند معترض را بشنود و همین مسئله سبب انزجار همسایگان مسجد شد.

بسیاری از ساکنان این منطقه از خانه‌هایشان بیرون آمدند تا ببینند که چه خبر شده و به خبرنگار ۱۲ نیوز عنوان کردند که از سر و صداها و دیگر مسائل معترضان در این منطقه خسته شده‌اند.

در یک سال گذشته، این مرکز اسلامی، در معرض اعتراض‌ها و تجمعات متعددی بوده است.

یکی از همسایگان مسجد گفت: من نمی‌دانم هدف این کارها جز نشان دادن نفرت چه چیزی می‌تواند باشد.

هنگامیکه از اسرائیل پرسیده شد که با چه هدفی در مقابل یک مسجد تعطیل اعتراض می‌کند، عنوان کرد: می‌خواهیم مردم را تشویق کنیم که برای بیان اعتقادات خود سخن بگویند.

وی در حالیکه برگی از قرآن را پاره می‌کرد، گستاخانه گفت: ما سعی می‌کنیم که به آن‌ها آزادی بیان را بیاموزیم. این قانون آزادی بیان ما است که می‌توانیم کتاب مقدس آنان را در دست بگیریم و آن را اینگونه پاره کنیم. ما می‌توانیم!

چندین افسر پلیس نیز در نزدیکی مسجد حاضر بودند تا مراقب امنیت اوضاع باشند.

منبع: ایکنا