تعدادی از دانشجویان مسلمان آمریکایی طی برگزاری نشستی از تأثیرات اسلام هراسی و تصورات نادرست نسبت به اسلام و مسلمانان در زندگیشان گفتند.

به گزارشMuslimPressو به نقل از پایگاه خبری «The Marion Star»؛ ۶ دانشجوی مسلمان آمریکایی در دانشگاه ایالتی «اوهایو» واقع در شهر «ماریون»، طی نشستی از تجربیات و چالش‌های ناشی از نگرش‌های منفی و تصورات نادرست نسبت به اسلام و مسلمانان گفتند.

«جبار عبدی»، یکی از این دانشجویان مسلمان با اشاره به اینکه بسیاری از این تصورات نادرست ناشی از اقدامات گروه‌های تروریستی به نام اسلام است، تاکید کرد: این تروریست‌ها در حقیقت به مسلمانان بسیار بیش از دیگر ادیان صدمه زده‌اند.

«عمر شهاده»، دانشجوی آمریکایی فلسطینی این دانشگاه نیز گفت: هرجا که تروریست‌های داعش مردم را می‌کشند و ادعا می‌کنند می‌خواهند اسلام را منتشر کنند، دقیقاً برخلاف آموزه‌های اخلاقی اسلام عمل می‌کنند.

«شازیه سید»، دانشجوی مسلمان هندی‌الاصل این دانشگاه نیز در مورد تشیع و تسنن و همچنین در مورد داشتن حجاب سخن گفت و تاکید کرد: حجاب نشانه محجوبیت در دین اسلام است.

وی همچنین گفت که در دوران تحصیلش به خاطر داشتن حجاب و نماز خواندن مورد آزار و اذیت قرار می‌گرفته و تروریست نامیده می‌شده است.

این دانشجویان مسلمان همچنین در مورد انتخابات ریاست‌ جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا و سوءاستفاده برخی کاندیداها از نگرش‌های منفی در مورد اسلام سخن گفتند.

آن‌ها تلاش کردند تا با بررسی مشکلات پیش‌ روی مسلمانان، دیدگاه درستی به دانشجویان این دانشگاه در مورد عواقب تعصبات و نگرش‌های منفی نسبت به اقلیت‌ مسلمان بدهند.

منبع: ایکنا