سی و ششمین سالگرد شهادت آیت الله شهید «سید محمدباقر صدر» با عنوان «شهید صدر… درنگی برای ساختن جامعه» در کاظمین عراق برگزار شد.

به گزارشMuslimPressو به نقل از پایگاه خبری «جامعه المصطفی»؛ مراسم سی و ششمین سالگرد شهادت آیت الله شهید «سید محمدباقر صدر» با عنوان «شهید صدر… درنگی برای ساختن جامعه» در کاظمین عراق برگزار شد.

در این آئین که از سوی موسسه شهید صدر برگزار شد، شخصیت های دینی و علمی و اجتماعی و سیاسی و شیوخ و بزرگان قبیله ها حضور داشتند و سخنرانان، از روش مرحوم شهید صدر برای ارائه سبک زندگی اسلامی در دنیای جدید تمجید کردند.

این مراسم با تلاوت آیاتی چند از قرآن کریم توسط شیخ رافع العامری قاری آستان مقدس امامین کاظمین آغاز گردید و پس از آن فاتحه ای برای شادی روح شهدای عراق و بسیج مردمی خوانده شد.

در این مراسم به نقش قهرمانانه، اصلاح گرایانه و جهادگرانه شهید صدر و اثر آن در رهبری امت برای رهایی از قیود مادی اشاره و تاکید شد: شهید صدر به دنبال ساختن جامعه ای بود که در آن آزادی اندیشه در جهت تربیت هدفمند وجود داشته باشد.

سخنرانان با بیان اینکه باید برنامه شهید صدر برای زندگی را به صورت قانونی درآورد تا به زندگی مان نظم ببخشد و موسسات را بسازد گفتند: باید از روش ایشان در جهت ساخت نظام اسلامی مستحکمی که امت را به سوی پیشرفت و شکوفایی سوق می دهد و از هویت اسلامی محافظت می کند، استفاده کرد.

قصیده خوانی درباره عظمت و شخصیت علمی و اخلاقی شهید صدر از دیگر بخش های این مراسم بود.