وزارت کشور مالزی مجموع ۱۳۵۹۷۰ قرآن و ۵۲۹۹ متن قرآنی را طی ۱۴ ماه، به دلایلی چون چاپ بدون مجوز، واردات غیرقانونی و اشتباهات چاپی مصادره کرده است.

به گزارشMuslimPressو به نقل از خبرگزاری مالزی(Bernama)؛ وزارت کشور مالزی مجموع ۱۳۵۹۷۰ قرآن و ۵۲۹۹ متن قرآنی را طی ۱۴ ماه در فاصله سال ۲۰۱۵ تا ماه دوم سال ۲۰۱۶ به دلایلی چون چاپ بدون مجوز، واردات غیرقانونی و اشتباهات چاپی مصادره کرده است.

«علوی ابراهیم»، دبیرکل وزارت کشور مالزی اعلام کرد: این توقیف‌ها در جریان بیش از ۲۰۰۰ بار مراجعه و بازبینی از مراکز چاپ و فروش قرآن انجام شده است.

ابراهیم عنوان کرد: ما نسبت به چاپ و انتشار قرآن و متون قرآنی، حساس هستیم زیرا مشکل در این زمینه، می‌تواند به مردم آسیب برساند.

علوی ابراهیم گفت: از جمله تخلفات رایج براساس قانون ۱۹۸۶ چاپ قرآن مالزی، چاپ قرآن بدون مجوز، واردات غیرقانونی نسخ قرآنی و اشتباهات چاپی در متن قرآن است.

علوی گفت: وظیفه وزارت کشور نظارت و حصول اطمینان از عاری بودن متون قرآنی چاپ شده، منتشر شده، وارد شده و توزیع‌شده از هرگونه ایراد و اشتباهی است که این کتاب مقدس را تحت تأثیر قرار دهد و نسبت به صحت آن و عدم سوءاستفاده از آن اطمینان حاصل کند.

وزارت کشور مالزی همچنین با معرفی شماره تماس و آدرس پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، از همه شهروندان مالزیایی خواست که در صورت مواجهه با هرگونه اشتباه و مشکل در نسخ و کتاب‌های قرآنی، به هیئت صدور مجوز و کنترل چاپ قرآن مالزی اطلاع دهند.

منبع: ایکنا