رئیس «مجمع تشخیص مصلحت نظام» ایران، تدوین سیاست‌های کلی در جهت تقویت وحدت شیعه و سنی در ایران را مهم خواند و گفت: می‌توان این مسایل را به عنوان اسناد بالادستی نظام برای مسئولین در همه سطوح تدوین کرد.

به گزارشMuslimPress؛ آیت الله «اکبر هاشمی رفسنجانی»، رئیس «مجمع تشخیص مصلحت نظام» ایران، روز گذشته(دوشنبه) در دیدار دبیر، و مدیران دبیرخانه این مجمع، تلاش برخی ها درجهت القای اختلاف در ایران را مذبوحانه و با برنامه دانست.

آقای هاشمی رفسنجانی با اشاره به سخنان آیت الله خامنه ای در دیدار اخیر با اعضای مجلس خبرگان این کشور، گفت: بعید نیست توسل به اختلافات مذهبی پایه برنامه‌های بعدی دشمنان اسلام، انقلاب اسلامی و ایران باشد و متأسفانه برخی از افراطی‌ها هم به این اختلافات دامن می‌زنند.

وی القای جنگ بین شیعه و سنی را برای منطقه خیلی خطرناک دانست و گفت: باید با جدیت جلوی این برنامه شوم را گرفت، چون شعله‌های جنگ‌های مذهبی، همه چیزها را می‌سوزاند.

رئیس «مجمع تشخیص مصلحت نظام» ایران، تدوین سیاست‌های کلی در جهت تقویت وحدت شیعه و سنی در این کشور را مهم خواند و گفت: می‌توان این مسایل را به عنوان اسناد بالادستی نظام برای مسئولین در همه سطوح تدوین کرد.

هاشمی رفسنجانی، مبارزه با تروریسم را مسأله مهم بشریت در شرایط جدید دانست و افزود: باتوجه به گستردگی حضور آنها در کشورها، ریشه‌کنی آنها آسان نیست.

هاشمی رفسنجانی با اشاره به گزارش سردار وحیدی از اوضاع منطقه، گفت: اوج نگرانی این است که تروریست‌ها از سر استیصال به سلاح شیمیایی متوسل شوند که یک‌بار در تکریت چنین جنایتی را مرتکب شده بودند.

وی با تشریح اوضاع عراق، سوریه، یمن، لیبی و افغانستان، گفت: اگر چه مقابله نظامی با این گروه ضروری است، اما عقلای جهانی باید برای ریشه کنی آنها برنامه‌ریزی کنند.

هاشمی رفسنجانی، خطر تروریست‌ها را یکی از مسایل واقعی منطقه در آینده دانست و گفت: کشورهایی که این گروه‌ها را برای اهداف خاصی خلق کرده بودند، الان گرفتار جنایات آنها شده‌اند و آشکارا اظهار نگرانی می‌کنند.