کمیته امور اسرا و آزادگان فلسطین، اعلام کرد: ۲۴۱ کودک فلسطینی در زندان صهیونیستی «اوفر» محبوس هستند.

به گزارشMuslimPressو به نقل از «قدسنا»؛ کمیته امور اسرا و آزادگان فلسطین در بیانیه ای اعلام کرد ۲۴۱ کودک فلسطینی در زندان صهیونیستی «اوفر» زندانی هستند. در این بیانیه تاکید شده که ۹۴ نفر از این کودکان که ۱۶ تن از آنها زیر ۱۶ سال هستند به حبس هایی با مدت زمان متفاوت محکوم شده اند.

بر اساس قوانین بین المللی افراد زیر ۱۸ سال به عنوان کودک در نظر گرفته می شوند.

این کمیته چندی پیش نیز اعلام کرده بود دستکم ۹۹ درصد از کودکان زیر ۱۸ سال فلسطینی با شکنجه و رفتارهای بسیار بد و سختگیرانه از سوی زندانبانان صهیونیست مواجه بوده اند.

جنبش جهانی دفاع از حقوق کودکان در تازه ترین گزارش خود نیز اعلام کرد، بر اساس آمار سالانه حدود ۷۰۰ کودک و نوجوان فلسطینی ۱۲ تا ۱۷ ساله توسط صهیونیست ها بازداشت شده و مورد بازجویی و شکنجه قرار می گیرند. بر اساس این گزارش ارتش رژیم صهیونیستی از تکنیک‌های بازجویی خشونت‌آمیز علیه کودکان از جمله محرومیت از خواب، پخش موسیقی با صدای بسیار بلند، قرار دادن کیسه روی سر بازجویی‌‌شوندگان و قرار گرفتن در دمای بسیار بالا و یا بسیار پایین استفاده می کند. اغلب کودکان در این شرایط سخت به کارهایی که نکرده‌اند نیز اعتراف می‌کنند و متاسفانه دادگاه‌های نظامی تنها بر اساس این اعترافات حکم صادر می‌کنند.