همزمان با نوروز ۱۳۹۵، شهرداری مشهد مقدس با هنرنمایی یک بانوی مهاجر افغان در طرح «استقبال از بهار» فضای این شهر را زیباسازی کرد.

به گزارشMuslimPressو به نقل از خبرگزاری «تسنیم»؛ هنر هنرمندان مهاجر افغان ساکن شهر مشهد این بار در طرح «استقبال از بهار» شهرداری این شهر، با طراحی اِلِمانهایی از شهدا و افراد برجسته در میدان شهدا مشهد توجه بسیاری را به خود جلب کرد.

«طاهره امینی» هنرمند مهاجر افغانستانی که در حال حاضر دانشجوی پویانمایی است با سابقه چند ساله در زمینه تصویرسازی توانسته به عنوان یک چهره موفق شناخته شده و در این زمینه با نهادها و سازمانهای مختلفی در شهر مشهد و دیگر شهرهای ایران مثل آمل، شیراز، تهران، قم و … همکاری نماید.

وی در مورد این اِلِمانها گفت: «سابقه کاری ۸ ساله من باعثشد به عنوان تصویرساز میان فعالان فرهنگی شناخته شوم به گونه‌ای که هر کجا نیاز به تصویرساز باشد، معرفی می‌شوم. سفارش طرح اِلِمانهای شهدا پیشنهادی از سوی خانه هنرمندان مشهد شد که با کار من و «علی صادقی» دیگر هنرمند افغانستانی، در مدت زمان ۵ روز آماده شد.

این نمادها که با گوشه‌ای از هنر هنرمندان مهاجر افغانستانی است، در ایام تعطیلات نوروزی در میدان شهدا شهر مشهد مقدس مورد نوازش نگاه بسیاری از مردم قرار گرفت که عکسهای این اِلِمانها را در زیر مشاهده می کنید: