یک مسلمان روس‌تبار با حضور در برنامه‌ای تلویزیونی در فرانسه، با استناد به آیه ۳۲ سوره «مائده» از اسلام و مسلمانان دفاع کرد.

به گزارشMuslimPressو به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «عرب‌ نیوز»، این مسلمان روس‌تبار با استناد به آیه ۳۲ سوره مائده: «مِنْ أَجْلِ ذَلِکَ کَتَبْنَا عَلَى بَنِی إِسْرَائِیلَ أَنَّهُ مَن قَتَلَ نَفْسًا بِغَیْرِ نَفْسٍ أَوْ فَسَادٍ فِی الأَرْضِ فَکَأَنَّمَا قَتَلَ النَّاسَ جَمِیعًا وَمَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاسَ جَمِیعًا وَلَقَدْ جَاءتْهُمْ رُسُلُنَا بِالبَیِّنَاتِ ثُمَّ إِنَّ کَثِیرًا مِّنْهُم بَعْدَ ذَلِکَ فِی الأَرْضِ لَمُسْرِفُونَ: از این روى بر فرزندان اسرائیل مقرر داشتیم که هر کس کسى را جز به قصاص قتل یا[به کیفر] فسادى در زمین بکشد چنان است که گویى همه مردم را کشته باشد و هر کس کسى را زنده بدارد چنان است که گویى تمام مردم را زنده داشته است و قطعا پیامبران ما دلایل آشکار براى آنان آوردند[با این همه] پس از آن بسیارى از ایشان در زمین زیاده‌‏روى می‌کنند» قویا از اسلام دفاع کرد.

این مسلمان روس‌تبار افزود: «در اسلام قتل و کشتن انسان با هر ملیت و نژادی جایز نیست و فرقی نمی‌کند که این فرد مسلمان یا مسیحی و یا عربی و غیر عرب باشد».

ویدر ادامه گفت: «در قرآن کریم آمده که گناه کشتن یک فرد نزد خداوند متعال برابر با قتل تمام بشریت است».

این جوان روسی گفت: «بسیاری از شبکه‌های تلویزیونی فرانسه تنها از تروریسم اسلامی!(اصطلاحی نشأت‌گرفته از اقدامات افراط‌گرایانی که با نام اسلام و مسلمانان فعالیت ‌می‌کنند) صحبت و تلاش می‌کنند که این مسئله را در اذهان عمومی مردم به‌ویژه جوانان مسلمان و کم سن و سال فرانسوی نهادینه کنند».

وی به حدیثی از حضرت محمد(ص) اشاره کرد و گفت: پیامبر اسلام در حدیثی می‌فرماید: «المؤمن من أمنه النّاس على أنفسهم وأموالهم ودمائهم: مؤمن آن است که مردم او را بر جان و مال و خون خویش امین شمرند»، مردم در این اینجا به معنای همه مردم با هر ملیت و دینی است.

این مسلمان روس‌تبار با بیان اینکهبسیاری از آیات قرآن که به مخالفت با تروریسم، خشونت و قتل اشاره دارد، از سوی رسانه‌های فرانسه و اروپا پخش نمی‌شود،گفت: در آیه دوم سوره مائده نیز خداوند می‌فرماید: «وَتَعَاوَنُواْ عَلَى الْبرِّ وَالتَّقْوَى وَلاَ تَعَاوَنُواْ عَلَى الإِثْمِ وَالْعُدْوَانِ وَاتَّقُواْ اللّهَ إِنَّ اللّهَ شَدِیدُ الْعِقَابِ: در نیکوکارى و پرهیزگارى با یکدیگر همکارى کنید و در گناه و تعدى دستیار هم نشوید و از خدا پروا کنید که خدا سخت ‏کیفر است».

این جوان مسلمان تأکید کرد: بدون شک شما هیچ وقت این آیه‌ها را در رسانه‌های اروپایی و فرانسه نشنیده‌اید، این در حالی است که این رسانه‌ها باید این آیات را به‌منظور آگاه‌بخشی به شهروندان خود درباره اسلام و مسلمانان پخش کنند.

منبع: ایکنا