دختران مسلمان ۱۴ تا ۱۶ ساله مدرسه المعرفة الاسلامیه، که یک مدرسه اسلامی دخترانه است در حال رفتن به مدرسه بوده‌اند که به طور جداگانه مورد حمله و ضرب و شتم یک مرد چینی سنگاپوری گرفتند.

به گزارشMuslimPress؛ در پی حمله به دانش آموزان دختر مدارس اسلامی و تنش‌های بعدی در سنگاپور، دولت این کشور اعلام کرده که برای از بین بردن اسلام‌هراسی در این کشور دست به کار می‌شود. در پی نگرانی‌ها در سنگاپور که پس از حمله به سه دختر محجبه مدارس اسلامی در نزدیکی ایستگاه مترو ایجاد شد، مسئولین سنگاپوری برای برطرف کردن تشویش و نگرانی در میان جامعه اسلامی مالایا اقدامات پیشگیرانه انجام می‌دهند.

دختران مسلمان ۱۴ تا ۱۶ ساله مدرسه المعرفت الاسلامیه، که یک مدرسه اسلامی دخترانه است در حال رفتن به مدرسه بوده‌اند که به طور جداگانه مورد حمله و ضرب و شتم یک مرد چینی سنگاپوری گرفته‌اند. این واقعه چند روز پس از صحبت‌های وزیر کشور سنگاپور درباره خطر بروز اسلام‌هراسی در این کشور رخ داد.

در این میان شانموگام وزیر کشور سنگاپور گفته که هنوز برای ارتباط دادن این واقعه به اسلام‌هراسی شواهد کافی در دسترس نیست. ما از جزئیات این وقایع و انگیزه پشت پرده خبر نداشته و بایستی منتظر تکمیل تحقیقات بمانیم. ما همچنین باید از حدس و گمان‌ها در این خصوص اجتناب بورزیم.

یاکوب ابراهیم وزیر امور مسلمانان نیز با محکوم کردن این حملات خواستار آرامش در فضای جامعه شد و گفت: ما باید آرام و متحد باقی مانده و نگذاریم این حوادثاتحاد ما را برهم زده و تفرقه بیاندازند. بیایید برای بهبود هرچه زودتر حال این دانش آموزان جوان دعا کنیم.

در این راستا چان چون سینگ، از وزرای کابینه از ناحیه حمله بازدید به عمل آورد و جلسه وزرا ترتیب داد. وزیر چاد جلسه‌ای خصوصی با مسئولین مسجد خدیجه داشت و درباره امنیت جامعه مسلمانان به آن‌ها اطمینان داد. چان همچنین با ۱۰۰ تن از مردم از جمله نمایندگان مسجد و معابد، همچنین انجمن‌های محلی ملاقات کرده و در سخنانش گفت: هر گونه حمله به دانش آموزان سنگاپوری غلط است. و قطعا هیچ کس حق ندارد به این شکل به مردم سنگاپور حمله کند و قطعا هیچ کس نباید به بهانه نژاد، زبان یا دین کسی را مورد حمله و تعارض قرار دهد. ما اجازه چنین اقداماتی را نمی‌دهیم.

در این میان برادر فرد حمله‌کننده از جامعه اسلامی مالایا عذرخواهی کرد و گفت که خانواده نگران چنین برخوردی از جانب او بوده‌اند و مدعی شدند که او به اختلالات روانی مبتلا بوده است.