شرکت هواپیمایی «ایرفرانس» به مهمانداران زن این شرکت اعلام کرده که باید در پروازهایی که به مقصد ایران انجام می‌شود، حجاب اسلامی را رعایت کنند.

به گزارشMuslimPress؛ شرکت هواپیمایی «ایرفرانس» به مهمانداران زن خود اعلام کرده که بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران، مهمانداران در پرواز به این کشور باید حجاب اسلامی را رعایت کنند.

در همین راستا، برخی از مهمانداران از ایرفرانس انتقاد کرده‌ و گفته‌اند حق دارند از پرواز به ایران خودداری کنند.یک مقام اتحادیه ملی خدمه پروازی فرانسه SNPNC به خبرگزاری فرانسه گفته است که این اتحادیه هر روز، تماس‌هایی از مهمانداران زن دریافت می‌کنند که نمی‌خواهند روسری به سر کنند.

شرکت ایرفرانس نیز اعلام کرد که خدمه پروازی این شرکت مانند سایر بازدیدکنندگان خارجی موظف هستند که به قوانین کشورهایی که سفر می‌کنند، احترام بگذارند.

این شرکت خاطرنشان کرده که چنین محدودیت‌هایی جدید نیستند و برای سفرهای سابق این شرکت به ایران و همچنین برای عربستان سعودی نیز رعایت شده است.

«کریستوف پیه»، رئیس اتحادیه کارکنان شرکت‌های هواپیمایی، نیز در این باره به «فرانس پرس» گفت: مدیریت این شرکت در راستای آمادگی برای از سرگیری پروازها بین پاریس و تهران یادداشت اداری را منتشر کرده که در هنگام خروج از هواپیما پوشیدن شلوار، پیراهن بلند و پوششی که موها را بپوشاند برای کارکنان زن اجباری شده است.